| rebeca a întrebat:

La ce varsta ati dori sa aveti un copil (sau mai multi)?

Răspuns Câştigător
| covexrobu a răspuns:

Dupa ce o sa am casa si masa adica pe la vreo 30 de ani asa. Nu vreau sa am copil si sa stau in chirie si sa ma mut de 3-4 ori pe an dintr-un loc in altul.

24 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Sa mi se stabilizeze cariera, sa mai cresc si eu, ca sa pot sa imi asum raspunderea de a creste pe altcineva... Orientativ, poate in vreo 5-6 ani. Dar, pot eu sa stiu cum vor decurge lucrurile?

cami
| cami a răspuns:

Cred ca pe la 28. (dar sti cum e... scocoteala de-acasa nu se potriveste cu cea din targ).
Dar, doar o viata am, si nu vreau sa mi-o "stric". Nu as vrea sa ma casatoresc, si dupa sa divortez... si sa ma trezesc si cu 2 copii dupa mine. De fapt, nu as vrea ca micutul sa sufere. ( stiu ca si parintii mei au avut o tentativa de divort, si n-as vrea sa treaca prin ce-am trecut eu ).
Intai, testari, incercari, probe laughing. Si bineinteles, cariera. Si dupa copiii.

| inna a răspuns:

Intre 28-30 de ani cam asa as vrea.

| JustMeFlory a răspuns:

Dupa 25 de ani.Intai sa imi fac o cariera sa stiu ca am un loc de munca stabil, ca sa am cu ce sa'mi cresc bebele:X

auran
| auran a răspuns:

In nici un caz mai devreme de a avea un loc de munca...eu l-am avut pe primul la 28

| Andreeagen a răspuns:

Cand o sa am ce sa ii ofer si cand o sa ma simt pregatita psihichappy

| sorin a răspuns:

Cand am unde si cu ce sa-l caresc.

| crisS a răspuns:

La 25 happy

| dulcika a răspuns:

La 24 de ani... mi se pare o varsta destul de matura

| rolly14 a răspuns:

Eu cred că un copil ar fi stresant...eu personal nu vreau să am niciodată un copil...sau să mă căsătoresc...este mult de munca cu copii si cu soţul... iar eu una nu vreau sa stau la cratita si sa fac curat...

Răspuns utilizator avertizat
| hahahahah.asa.e.cum.spun.eu a răspuns:

Pe la 22happy pentru ca nu vreau sa fie diferenta mare`ntre noi!:X

| naya a răspuns:

Dupa 25. dar daca apare si mai devreme e bine venit si iubit oricum.

| livia_6314 a răspuns:

Of, of.Eu am avut primul copil la 30 de ani si al doilea la 34.Acum ce pot sa zic am nepoteiihappy. Varsta ar trebui sa fie de 28 zic eu ca e perfectawinking

| dayannutzza a răspuns:

Offf pai cand esti destul de matura nu trebuie sa-ti pui uh o varsata las-o pe maturitate poate uh pe la 18-19 ani vei avem o minte dezvoltata din punct de vedere psihologic p a avea un copil. dar nu zic kai bine sa ai unu pe al 14-17 ani

| elia a răspuns:

hee heepaii...cam la 30 :XTrebuie sa am si eu o perioada de timp liber:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

26-27winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Anul ăsta nu mai este timp, dar mi-aş dori chiar la anul un bebeluş!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca este o anumita virsta.Sigur ca nu la o virsta precoce dar este un moment in viata noastra in care iubim atit de mult pe cineva incit nu ne mai putem opune in a smulge neantului un suflet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te mananca si pe tine... laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cand sunt mica visez la 24 de ani sa ma marit si la 25 sa am primul copil. Dar oricum poate interveni altceva si sa nu fie posibil, oricum oricand ar veni e bine-venit (dupa 25 de ani ).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

| dodomtl93 a răspuns:

Nici nu vreau asa ceva :& adevarul este ca am abia 16 ani dar sigur nu imi voi dori o asemenea creatura never!

| puffy13angel a răspuns:

Eu imi doresc la 26 pentru ca este varsta potrivita deoarece cand ai 26 nasti copilul, peste 10 ani tu ai 36, peste inca 10 el are 20 si tu 46! este varsta in care te intelegi mai bine cu parintele tau happy mie mi se pare cel imi bine!