| xgeanina a întrebat:

La inchirierea unei cafenele/pub, consumatia intra in banii de inchiere?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De obicei, nu.

| LaLaura a răspuns:

Depinde cum doreste patronul. Si cum aranjezi cu el. Nu prea ai cum sa stii ce consumi, asta daca nu ai aranjat un meniu in prealabil si stii sigur cat si ce se consuma pentru ai putea da banii corect. Dar ce depaste peste acel meniu, se plateste. Daca nu ai facut un meniu inainte, banii de consumatie nu mai intra in banii de inchiriere ci sunt separati.