| anonim_4396 a întrebat:

La mine in clasa este un baiat care in ultimul timp se uita des la mine si cand ma uit in directia lui(din greseala), imi zambeste si eu intorc repede privirea. In ultimul timp e mai amabil cu mine si cu prietena mea cea mai buna. Eu sunt mai timida si am note foarte bune. El e exact opusul meu. Termenul timid nu face parte din dictionarul sau.
Credeti ca daca ar fi vrut ar fi intrat in vorba cu mine? Si oare daca ar vrea de ce nu o face?
Ce ar trebui sa fac cand imi zambeste?

2 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Parerea mea este ca acel baiat te place si inca nu are curajul sa intre in vorba cu tine, cu siguranta in cel mai scurt timp posibil va vorbi cu tine. Ce trebuie sa faci cand iti zambeste? este sa fii la fel de serioasa ca si pana in prezent.

| teomoto a răspuns:

1-Intreabate pe tine in primulrind daca vrei asu nu sa-ti fie prieten.
2-Spui ca inveti bine atunci de ce-ti e teama. Teama inseamna slabiciune, necunoastere, frica...ar trebui sa nu-ti fie teama.
3-Iar in cazul in care nu vrei sa-ti fie prieten baiatul, infruntal stai de vorba cu el, explica-i ca nu ai nici un sentiment pentru el.Intorcand capul la privirea lui nu faci nimic altceva decit ca il provoci si cu siguranta va insista in continuare.