| zuziOoO a întrebat:

La toamna trec clasa a 6-a.imi puteti spune ce exerciti sa recapitulez la lb.romana si matematica?

2 răspunsuri:
| glamour a răspuns:

Pai la matematica repeti tot ce ai facut pana acum ca oricum matematica se leaga mai ales acum in clasele mici. La romana cred ca ar fi cazul sa repeti doar partea de gramatica pentru ca operele difera de la an la an si de la manual la manual dar daca vrei sa citesti ai putea intreba ce opere faci in clasa a6a si le citesti pe acelea.

| CarlaElena a răspuns:

Offff

Incearca sa te bucuri de vacanta pana cand nu te trezesti in clasa a 8-a ca trebuie sa dai examenele de admitere la liceu.

Si apoi sa-ti para rau ca a trecut timpul prea repede!