| deea00roxx a întrebat:

Latura unui patrat este de 8 cm, imi puteti spune cum se afla latura unui patrat? scuze de categorie, n'am stiut ce sa pun

Răspuns Câştigător
| AnnePlatt a răspuns:

Pai tu ai latura patratului, chiar ai spus e 8 cm. Dar daca ai gresit cand ai scris si 8 cm e perimetrul, atunci imparti perimetrul la 4, numarul laturilor. deci, 8:4=2. Latura patratului este de 2 cm.

5 răspunsuri:
| Lavy a răspuns:

Vrei sa zici perimetrul? Sau... numai latura pe care ne-ai ziso deja!? tongue

| Andrei233 a răspuns:

Pai,nu e greu.Patratul avand toate laturile egale, una dintre ele spui ca are 8cm, inseamna ca toate au 8 cm happy

| teiube a răspuns:

La patrat toate laturile sunt egale deci toate sunt de 8 cum

| IoanaTempah a răspuns:

Tu te cam contrazici singura laughing

Laturile sunt egale rolling on the floor

| EuTeIubesc a răspuns:

Poi daca una are 8 cm, e logik ca fiecare are 8 cm~~~!