| Mia205 a întrebat:

Logica este grea? Ce se invata? Imi trebuie caiet de dictando sau din acela cu patratele ( de matematica). In clasa a 9a o sa dau teza din aceasta materie si sincer ma cam inspaimanta.sad

8 răspunsuri:
| Helvete a răspuns:

In prmul rand, @ Ioana, chiar se da teza. Si mie mi se pare cea mai usoara materie, doar e... logica. E foarte simpla, ai sa vezi. Cat despre caiet, eu am avut dictando(nu conta daca era mic sau mare), dar ni s-a spus ca putem avea si de mate.

| Yana a răspuns:

Te sfatuiesc sa iti iei totusi caiet de matematica, pentru ca in al 2-lea semestru vei face niste desene, pe care le poti realiza mult mai usor cu ajutorul patratelelor. De obicei, profii accepta orice caiet la logica. Te sfatuiesc sa inveti logica lectie cu lectie, sa nu le lasi toate la sfarsit, ca sa poti intelege totul. De asemenea gasesti pe net niste fise cu exercitii suplimentare la acest obiect, pe care sa le rezolvi inainte de teza, sau pentru aprofundare.(in caz de nu le vei gasi, poti sa imi dai un mp si am sa le scanez pe ale mele -daca o sa imi mearga scannerul raised eyebrows- )
@Ioana : Da! Teza la logica, daca este la profil stiinte sociale.

[Yana]

| Ys a răspuns:

Nu te speria degeaba o sa fie distarctiva materia de clasa a 9 a putin diferita dar frumoasa si logica o sa vezi ca este frumoasa si iti spune profesoara(sorul)ce caiet iti trebuie mult noroc

| Ioana2518 a răspuns:

laughing Cum sa dai teza?rolling on the floor. si caiet, iti trebuie unul de romana normal!

| bumblebee a răspuns:

Eu am avut dictando.
nu e grea deloc. mie chiar mi-a placut si mi s-a parut usoara:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt deja a-9-a si iti marturisesc ca logica este foarte complicata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de profesor