| dedeuta a întrebat:

Lume, am o mare problema! Prietenele mele (cica ca nu's deloc) cateodata ma barfesc.Alteori ma lasa balta si acum o saptamana s-a intamplat ceva: au iesit afara, si m-au sunat si m-au chemat (de fapt mai intai am sunat eu pe una si a zis ca nu poate iesi e departe si de fapt era vcu celelalte) si apoi mi-au zis sa vin. Bun, le-am intrebat unde, si mi-au zis ca nu stiu cum sa explic.si cand le-am intrebat unde si pai cum sa vi cica e lasa.pa! si acum tot ele fac pe suparatele.si altcineva in afara de ele nu ies. ce pot face\? ajutati-ma! funda!

3 răspunsuri:
| Maothecat a răspuns:

Sa iti cauti alte prietene. |Ele fac parte din categoria prietenelor false! happy

| Zuzix_3861 a răspuns:

Sfatul meu este sa te indepartezi de ele si sa geseti pe altcineva cu care sa stai ( colegi, colege, vecini(e), frai/surori, verisoare ); ideea e ca sigur gasesti pe cineva cu care sa stai si crede-ma decat cu fete de astea mai bine stai singura pentru ca ele te iau de fraiera si nu e ok. Adica ele cred ca daca nu mai te baga in seama esti mult mai putin importanta, dar arata-le ca nu e asa si ca e mult mai bine fara ele! Nu trebuie sa va certai, doar nu le mai da atentie si rareste-o cu ele. De ceva asemanator am avut si eu parte acum ceva timp, dar mi-am facut alti prieteni si acum fostii prieteni se tin dupa mine sa ies afara si d'astea. Sper ca am ajutat happy pupicibatting eyelashes Si nu uita : se intoarce roata!

| iubiidubiiluii a răspuns:

1.O prietenie nu exista decat in doi.
2. Daca tu te-ai comporta ca ele ar insemna ca nu ai placere de acea persoana sau ca pur si simplu o eviti, nu este dorinta in prezenta ta. Gandeste-te... poate nu sunt ele "prietenele" tale! Una si buna decat 4 si rele tongue