| Andreea1095 a întrebat:

Luna viitoare implinesc un an de relatie(eu 21, el 23).Am fost plecati 10 zile impreuna la parintii lui si de multe ori spunea in gluma ca sunt sotia lui, ca data viitoare cand o sa ne intoarcem acolo o sa fim logoditi.Ieri seara chiar m-a intrebat ce as face daca ar veni cat de curand cu un inel la mine sa ma ceara.Credeti ca e prea devreme?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar si daca nu ai o facultate de terminat tot nu a-si zice sa accepti. Zic ca esti prea devreme pentru asta, mai poate astepta o vreme, sa va cunoasteti spun eu mai bine decat intr-un an, dar, sfatuieste-te si cu parintii tai, spune-le de o viitoare posibilitate in asa ceva, vezi ce spun. Dupa parerea mea nu a-si face-o, 1. el este inca copil nu este suficient de matur pentru o astfel de decizie, doar ca l-a orbit putin dragostea, si 2. tu la fel inca nu gandesti rational, mai dureaza pana pe la 23-24 de ani pentru o fata sa ia o decizie ok, deocamdata e pripita.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Putin, dar oricum cand te cere nu inseamna neaparat ca luna urmatoare e nunta, e doar un alt stadiu al relatiei, vrea sa-ti arate ca el chiar vrea ceva serios cu tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i ca vrei sa te surpinda si preferi sa nu te gandesti din timp, ca sa nu strici momentul!

| BlackRose03 a răspuns:

Da,la 21 de ani trebuie ca esti inca la facultate.Esti mica, nu poti avea responsabilitatea unui copil si puterea de a intretine o familie.De obicei intr-o casnicie iti trebuie cat de cat experienta si stabilitate, altfel relatia se poate rupe.Il stii de un an, astfel de relatii nu rezista in timp.Mai asteapta cativa ani si gandeste-te mai bine."Iubirea" poate avea consecinte daca nu exista si altceva.Un simplu "Te iubesc, hai sa ne casatorim" e usor de zis, dar greu de facut.

| Alicezzz a răspuns:

Stii vorba aia : glumå, glumå juma de adevar!
Daca tu simti ca el este alesul tau nu vad care este problema!

| AdelaElena88 a răspuns:

Eu zic ca daca simti ca e cel pe care ti-l doresti, va puteti logodi si sa asteptati ceva mai mult timp pana la nunta. In niciun caz nu se pune vorba de un copil, intreaba-l : de ce eu si acum? Doresti sa iti intemeiezi deja o familie? Te intreb pentru ca si eu imi doresc/ nu imi doresc momentan. Simt ca trebuie sa ma mai maturizez, si am multe planuri de viitori, inainte de a-mi intemeia o familie.( depinde ce vrei tu acum) Parerea mea, este ca va putti logodi, insa stabileste clar ca nu vrei sa te grabesti, si ca doresti sa mai astepti ceva vreme pana sa faci pasul cel mare. Spune-i ca il iubesti si sa ia lucrurile pe rand, fara sa le grabeasca. Multa baftawinking

| Roliii a răspuns:

Da,mai asteapta si tu pana la 24 macar acum e timpul sa te distrezi(cu faculatate sau nu) nu sa-ti faci o familie