| anonim_4396 a întrebat:

M-a intrebat un prieten acum cateva zile:"Cum fac o fata sa aiba sentimente fata de mine daca eu o plac nebuneste si ea ma trateaza cu oarecare indiferenta cand vorbeste cu mine? Ce cuvinte ar trebui sa ii spun si cum ar trebui sa ma comport in fata ei pentru a o face sa ma iubeasca? De moment ce ea stie ca o plac." Cam asta.Nu am stiut ce sa ii raspund. Vreau sugestii.

4 răspunsuri:
| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Cati ani are prietenul tau si cati ani are respectiva?

| av22 a răspuns (pentru SpitalulDeGlumeti):

El 16, ea 17.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru av22):

Face asa pe nevinovata deoarece unele fete sunt cam figurante sau din contra, alea istetele isi folosesc o anumita proectie. Incearca in continuare sa-i arti ca o placi invitand-o la un suc, cauta sa vezi ce filme ai plac, pe ce tema discuta ea celmai mult, informeaza-te ce hobby are si deschide subiect de discutie pe ce o inetreseaza pe ea, nu te pune pe tine pe primul loc

| Marya232 a răspuns:

Sa se poarte normal. Sa nu incerce sa o streseze pe fata aia, ca poate nu ii place sa fie agasata. Sa o ia usor, sa incerce prima data sa o cunoasca din punct de vedere al unui prieten. Asa poate isi da si ea seama ce fel de baiat e si poate ii va placea de el. Poate nu e interesata de el si atunci il trateaza cu indiferenta ca sa nu ii faca sperante aiurea. Ar trebui sa vorbeasca un pic cu ea. Nu asa direct gen "ai prieten? nu vrei sa fiu eu? " laughing