| MoNsTeR a întrebat:

M-am dus azi la RDS sa-mi activeze optiunea de internet gratuit pe mobil si mi-au zis ca de azi il pot folosi, am incercat sa intru dar n-am reusit si trebuie sa fac ceva setari stiu ca sa pot intra.Am sunat la ei sa ma lamuresc si le-am zis de pe ce telefon am sa folosesc cartela (telefonul huawei U120 acela primit de la ei) si mi-au zis ca nu este telefonul bun si ca imi trebuie altul si at sa-i sun sa-mi dea setarile cand am alt telefon compatibil. Dar nu-i cred.DE CE? Am introdus cartela SIM din modemul lor in telefonul meu rds si am putut sa ma conectez FARA PROBLEME. iar acum vine aia de la call center si-mi zice ca nu pot sa intru?! i-am zis ca am reusit sa intru cu cartela aia dar parca era radio.nici nu cred ca a bagat de seama cand i-am zis.Deci as vrea sa-mi dati setarile necesare pentru telefonul HUAWEI U120 ca sa pot intra pe net. sau macar un e-mail la care sa fac o sesizare la RDS poate sunt mai inteligenti cei de la mailuri decat de la call center.Mai am ceva telefoane prin casa pe care cred caar merge dar toate sunt codate in VDFsad. mersihappy

1 răspuns:
| Metin2_6195 a răspuns:

E bine