| ANAMARIA123456 a întrebat:

M-am mutat de cateva zile din orasul meu.si v-a trebui sa ma mut la alta scoala...Eu am emotii si nu stiu cum primesc alti elevi pe elevii noi.

1 răspuns:
| MariusBurca a răspuns:

Nu am trecut prin asta dar iti zic cum sa procedezi.
In primul rand in primele 3 zile incearca sa fi mai retras si sa observi elevi si prieteni lor apoi incearca sa te impretenesti cu cine care crezi ca e mai de nasul tau.
Crede-ma la noi in clasa au fost o gramada de elevi noi si toate sau dus in ultimele bani cu niste fete mai neobrazate.Si sti ce sau intamplat? Ei bine acum sunt si ele niste neobrazate.Cu ce te ajuta asta ei bine asta iti zice ceva de genu"ai grija cu cine te imprietenesti ca va avea o influenta mare asupra ta".