| Bubbico a întrebat:

M.am mutat de curand la o alta scoala, si nu cunosc foarte multe persoane de aici. Vreau si eu sfaturi sa ma fac placuta, sa imi fac prieteni, sa nu isi faca o parere proasta despre mine (am stat decat o zi aici - astazi). La scoala, cu notele nu sunt probleme, m.am mutat deoarece nivelul fostei mele clase era putin mai slab, iar eu am "la dosar" premii nationale, medalii la olimpiade pe tara si toate mediile de 10.

Răspuns Câştigător
| andreeamioww a răspuns:

Si eu am trecut prin asta. In prima zi nu prea am vorbit cu nimeni. Incearca sa te imprietenesti cu o persoana si sa stai mai mult cu ea. Dupa cateva luni o sa vezi ca te vei imprietenii cu mai multi. big grin E mai greu la inceput pentru ca nu stii caracterul persoanelor, cel putin ti-l imaginezi altfel. In timp se rezolva toate.Nu trebuie sa ai prea mult tupeu, crede-ma laughing Poti sa incepi sa ai dupa ce ajungi sa ii cunosti mai bine. La inceput incearca sa fii amabila cu toti

5 răspunsuri:
| MrAnderson a răspuns:

Salut

Ce poti face? Fii tu insati.
Intra in vorba cu ei, descopera ce interese comune aveti, cauta-i pe cei care sunt cei mai asemenea tie si fa-ti prieteni.
Nu exista un comportament-standard. Daca sunt niste persoane care nu te pot placea asa cum esti, atunci nu merita sa schimbi ceva la tine, pentru ele.

| BladeMaster861 a răspuns:

Fii tu insuti, socializeaza si in curand o sa te integrezi in acel colectiv

| pandusca a răspuns:

Am trecut prin asta.Trebuie sa te faci interesata de ce vorbesc colegii tai.Sa razi la glumele lor etc. funda?

| SMLx0 a răspuns:

Fii tu însăți. Comportă-te frumos și fii sociabilă.

| Anddd a răspuns:

Nu te mai lua dupa chestia asta cu fi tu insati inca din primele zile fii mai cu tupeu dar nu tupeu de om prost bagate cu ei in seama si o sa vezi rezultate la care nu o sa te asteptiiwinking