| paulica123 a întrebat:

Ma ajutati cu ceva? As vrea multe statusuri despre viata, dragoste, bucurie, prietenie, tristete, prieteni falsi etc. Urgent si raspunsul cel care are cele mai multe statusuri primeste funda si vot! Multumesc nu uitati ca e unrgent! happy

4 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Buna!
Sunt mii si mii de sattusrui si e foarte greu sa ti-le enumar pe toate. Ar dura ore... Uite aici niste site-uri de unde le poti lua :
Statusuri.ro
Statusuris.blogspot.com
Statusuri.ws
Statusuri.net
Statusuri-noi.com
Lipiciosii.ro
Statusuri.name

O seara buna!

| MCatalina a răspuns:

Azi faceti-va ca nu ma stiti...
Sunt lucruri în via? a, pe care oricât ai încerca sa le în? elegi, orgoliul tau nu-? i permite sa o faci!
de parca sufletul mi-e prins in mii de ace!
Nu exista motive doar intrebari fara raspuns/ Nu exista liniste doar soapte spuse pe ascuns.
Sunt doua zile la care nu ma gandesc niciodata : ieri si maine.
Soarta imi pune mereu bete-n roate,caci cei pe care ii iubesc nu-mi sunt aproape
Mi-e dor de înca un zâmbet... Am pus atâta suflet...
... Clipele sunt nenumarate, însa lacrimile s-au oprit de mult.
Bai frate, fa si tu o fapta buna, spune`i aleia care`ti suge pl sa taca din gura!
Daca te-as calca si eu pe inima ce zici, doare?
Nu inseamna ca nu plang daca n-am obrajii uzi.
vreau din mintea mea cumva sa sterg... vorbe-n care nu mai cred...
Spune-mi "du-te dracu" dar spune-mi din inima.
plina-i România de pupincuriste
Dispari din gândul meu, te rog, pleaca...
N-o ard sus pe bar, dar nici jos sub masa. TU i'o sugi in baie, EU plec cu EL acasa!;]
Traieste viata in goana asta nebuna ...trece un an de zici c'a trecut o luna!
Felicitari pentru premiu! Ai castigat ura mea pentru eternitate.:]Semnat,Blestemul tau.:]
Tot ce e bun in viata, ori e imoral, ori e ilegal, ori ingrasa. :-lip
E un nou inceput si tot ce am pierdut E pierdut deja demult si pun punct...
Nu exista nu pot doar nu gasesc nici un rost.
A inceput ca o gluma sau prostii. nu credeam ca o sa vreau sa te vad in fiecare zi.
Soarta imi pune mereu bete-n roate, caci cei pe care ii iubesc nu-mi sunt aproape

•Esti un inger in visele mele, stapanesti inima mea. Esti un inger venit dintre stele, jumatatea ce`mi lipsea! `
»Prietenii sunt acele fiinte care sunt mereu alaturi de tine, nu doar atunci cand isi amintesc!:X
»MuSsic is life!:X
»Ðe s?¢e? u ¢? ez? â? ã? u? ez? ¢u s¢? ã? da¢ã se? sa? e ¢â? d? sele de? eal? a? e ¢â? d? sele de? eal? a? e s sã? ez? ¢u s¢? ã? da¢ã se? sa? e :X
»Every day without you...is like the world without the sun!
•E fãra tine de ceva vreme, pare ca s`a obisnuit... aproape cã`si doreste, azi, sa nu te fi iubit. Si ai sa mori dac`ai s`o pierzi, nici mãcar nu crezi.cã la anii pe care îi ai, esti prea prost ca sã stii ce pierzi
•Mereu cu zâmbetul pe buze nu se streseaza, nu prea o intereseaza ce urmeaza.
•Ceea ce nu traim la timp nu traim niciodata.
• E de ajuns sa am incredere in mine • In ce pot sa fac ca sa fie bine • •Poate intr-o zi iti vei aminti • Ca am avut grija de tine • Macar o zi •
»Nici cel mai bun machiaj nu are cum sã-? i schiteze un zâmbet atunci când esti trist.
»Ai pierdut un diamant în timp ce tu erai prea 0cupat c0lecti0nând pietricele!
•Ma mint si acum, si desi imi este dor, pun orgoliul in fata sentimentelor!
• Singura prietenie de pret este cea care s-a nascut fara motiv."
»If y0u h0ld my hand and I take y0u away my heart beat like a drums`: la la la everyday!:X
»Încerc sã ascund cadavrul numit depresie si zâmbesc fals pentru buna impresie!?
•Zambesk`, te privesc`! Spun ca` plec.Tu imi spui "Te iubesc!" Eu` nu mai am de gand` sa mai stau` in preajma tha`! Mult` rau mi-ai facut ca sa` mai pot sta`!
•Inchisa`ntre patru pereti. Aud` km` singur tu te certsi `! Regrete, lacrimi sau pareri, azi ai ucis ziua de ieri, si-ai ingropat ziua de maine, asa ca PLEACA, binee?
•Refuz sa` mai fiu copila de altadata. S`a terminat, in sfarsit traiesc`! •Sunt fericita, nu te mai iubesc `!
•Cei slabi nu vor putea niciodata sa ierte. Iertarea este calitatea celor puternici!
»Si cum sã te mai privesc? Cum sã te mai iubesc? Nu te mai caut!
We really, really, really need love Ya
»Când o usã a fericirii se inchide, 0 alta se deschide; dar deseori ne uitam atât de mult la usa inchisã cã nu 0 mai vedem pe cea care s-a deschis pentru noi!
>>orice lucru are un sens`! chiar daca e invers; dd

-dragostea poate fi atat de complicata uneori incat simti ca nu exista scapare,dar la momentul potrivit iti va zimbi o data si o data
,, uneori puterea unei feei sta in eleganta, gingasie si dulceata de care dadovada''
Prietenia este închisoarea sufletului de buna voie în trup strain

"Fa'ma nebuna spune'mi ca visez prea mult, dar nu imi spune ca nu am pentru ce sa lupt. Nu te ascult.:p"
.Eu Nu am Timp De Rasu` Tau, am O Treaba mai Importanta.Sa devin mai Figuranta :X"?¦¦?"uite las-o balta
...TrEcUtuL e IstorIe.vIItoRuL - FanTezIe.iAr pReZenTuL tRecE zi cu Zi.
Mereu auzi pe cate unele:am talent, sunt,.eu insa detin o vorba, sunt originala -
"Stii ca lumea v0rbeste, nu te agita! Fiindk` multe si-ar d0ri pers0na ta
Gandurile mele, toate duc spre tine :X.Si`n visele mele, esti doar tu iubire
¦¦? Nu am Spus ca nu te aud.Am spus doar ca nu Te Ma`i Ascult.
"Credeai ca`o s plang dup` tine, dar te`ai inselat.
""~!`-->Exagerezi, meditezi, exersezi.Incearca` sa ma copieze`,`
Si totusi, nu pot sa ma abtin si te intreb:"Cand nu o sa mai fie frumos ce o sa faci?"
"Spune`mi cine esti?
? Ai privit`o zambind si-ai abordat`o gandind ca e la fel ca restul`...Dar felu` ei de`a fi...Atat de diferita; x! Te`a facut s`o iubesti.E chiar deosebita?
->Arata bine,dar e fata calculata care stie cum si unde sa te faca,stie cand sa rada,stie cand sa fie suparata, cand in ochii tai sa fie, SINGURA fata importanta ""
Sunt o mica finete invidiata de multe zdrente.

eu pot sa am o Lume inTreaGa la degeTu` miC … dar Tie curvO un aLT deGeT iti dediC

"Si` te-nteleg`. Sau` macar incerc sa ma prefac`. M-am saturat sa aud mereu` " Imi pare Rau N`am Sa Mai Fac " •"!~"

"Ea nu` se compara cu restul`. E tot ce`ai visat`. Ai o viata` normalaaa`!? O sa ti`o dea pestee` cap`!

Nu asta vroiam sa spun, vroiam sa spun cu totul altceva. da` mi-am pierdut ideea in timp ce ma gandeam la ea`!

Alb in0cent? r0suu` pasi0nal si`un gram d verde? ExTrAoRdInAr!

Ai o întrebare? Da. Poti sa taci.

N-am sa ma joc cu dragostea Tu m-ai facut sa cred in ea Ce mult as vrea Când ma trezesc S-aud in? oapta Un te iubesc"

Stii ca e fara control si totul se admite p`aici. Faci ce vrei când vrei, fara sa te complici si zici: fara regrete, fara defecte, fara idei preconcepute! Doar clipe frumoase si placeri mai multe.

Prieteni falsi ce m-au ajutat ce sunt sa fiu, i-am numarat pe un singur deget, pe cel mijlociu.

Tu vrei sa`mi explici mie ce? Tu nici nu stii cum e, Tu nu faci diferenta între iarba si Vitamina C.

Nu ma intereseaza ce crezi tu, nu te cunosc;;].E O tara libera.decii. esti liber sa fii prost :*

Pt. tine totul` are un pret, familia oare cat? Trezeste-te odata, viata e mai mult d` atat!

Incerc s` ma apropii sa-ti vorbesc, spun lucruri reale atunci cand glumesc.Te rog asculta`ma, nu pleca, nu t` speria, t` rog priveste`ma, ramai asa;

? o vorba de pe strada O stiu toti ai mei … " cele mai multe TarFe nu~s Femei "?

Te apasa acum Constiinta Care inca Te mai minte. si nu'i nimeni Lânga Tine Care sa Te alinte, Inconjurat de oameni Care, incalca juraminte

Imi spui: "Gandesti Bine".Ai fi socat daca`i stii ce gandesc despre tine

"Nu`i asa ca e frumoasa :->? Nu`i asa ca e dulce? Daca t`uiti atent la ea Direct la dracu t`duce `))`!"

"Am Fost proasta `Sh`am gresit. Sh` acum ma pij phe Toti tovarasii care m`au Folosit "

Nuu` rezolvi nimic! Injuri fara rost, injur`o pe mata ca ea te-a crescut prost.|
E? ti con? tient ca nu e un joc: ).Ea e pe bune:X? i nu e pasiune.O ai ca slabiciune :X

te.super.mega.extra.ultra.iubesc.

Gen : Suferim De noi; ) Si ne pisam pe voi!

pentru tine :X pentru tine:X ti-am mai zis ce e facut sa tina tine!

esti proastaa` daca ai impresia ca-mi faci vreun rau `. rostindu-mi numele,îl facii uitat pe al tau

Am cazut, ma ridic in picioare

Am pierdut, voi marca in reluare,

Am dat gres, dar nu mai conteaza

In niciun caz nu am sa ma dau batut

Am s-o iau de la inceput.

Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima, pe care nu le poti pronunta!

Zambeste, atunci cand doare cel mai mult!

De vrei sa nu-mi dai niciodata drumul, ia-ma incet

Si sterge-ti de pe a ta fata falsul zambet.

Nu mai zic nimic, inchei aici ca doare,

Dac-ar fi sa curga lacrimi, sa curga ale tale.

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist."

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme tot as glumi! pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa!

Am pornit la drum pur precum lumina.Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima

Zambeste chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi

Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat

Lumea asta te distruge,Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

Uita de tot, uita de lume de sentimente de soapte la ureche fii rece nu le lasa pe ele sa te intunece

lumea spune ca nu poti zbura. e o minciuna, nu crede in ea!

Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza!

dar indiferent de ce va fi, nu uita sa fi doar ce vrei tu sa fi

Privesc in urma mea, vad, oameni razand Lacrimile sunt, parca sbulberate de vant Cand plang, ma rog la Dumnezeu, mereu Si-L intreb:"Oare, nu Vezi ce vad si eu?"

Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite`o dupa putin timp : zambeste si e dulce

Sunt momente in viata cand simti absenta cuiva atat de tare incat iti vine sa-l scoti din vise si sa-l imbratisezi

Ma faci sa te mint.Ma indepartezi.Ma sufoci cand nu crezi unde sunt si aberezi.Nu ai intzeles ca dragostea nu inseamna sa te vezi zi de zi.De parca ti.e frica ca o sa ma pierzi.

Suntem diferiti totusi ne potrivim.Shi am stat unul langa altul cand toti vroiau sa ne despartim `!

Eu am nevoie de un baiat care sa intzeleaga.Shi care sa creda in toate visele mele.Degeaba plangi nu mai e cale de impacare
N.o sa dispar ca ski fumu'n zare
Chiar daca doare ma face mai puternica
Si astept de la viata o noua provocare
Amintirile sunt vi
Le porti in gand oriunde ai fi,
De tine nu poti fugi
Trecutul te va urmari

Ai nevoie de dovezi ca sa crezi. Ai nevoie de iubire ca sa stii ce îti doresti.

O tanara actrita plina de talente. execelez la capitolul lipsa de sentimente

Asta-i firea! Doar nu credeai ca in viata te-nseala doar privirea?!?"

Tu ma faci sa râd, tu ma faci sa plâng, tu ma faci sa simt ca traiesc, tu ma faci sa iubesc!

M-am trezit prea mult cu perna-n brate crezand ca esti tu
Iubeste-ma cand o merit cel mai putin.Atunci am nevoie cel mai mult!

Ai nevoie de dovezi ca sa crezi. Ai nevoie de iubire ca sa stii ce îti doresti.

O tanara actrita plina de talente. execelez la capitolul lipsa de sentimente

Asta-i firea! Doar nu credeai ca in viata te-nseala doar privirea?!?"

Tu ma faci sa râd, tu ma faci sa plâng, tu ma faci sa simt ca traiesc, tu ma faci sa iubesc!

M-am trezit prea mult cu perna-n brate crezand ca esti tu

Nu mai am puterea de-atunci,atunci luptam in doi

N-am nevoie de tine dar am nevoie de noi

Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi scaldati in lacrimi

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine

Dragostea nu inseamna a ne uia unul la altul,ci a privi amandoi in aceeasi directie.

• @ cea mai grea lovitura in sufletul meu este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul.

@ ia'ma de mana. hai sa trecem peste toate impreuna.

@ de mult eu nu mai cred in povesti, oricum povestea mea e clara : daca nu exista interese, drumurile se separa.

@ As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. as vrea ca timpul sa'l opresc,sa-ti spun de fapt cat te iubesc!

@ ia'ma de mana. hai sa trecem peste toate impreuna.

@ de mult eu nu mai cred in povesti... oricum povestea mea e clara : daca nu exista interese, drumurile se separa.

@ As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. as vrea ca timpul sa'l opresc,sa-ti spun de fapt cat te iubesc!

@ o sa-ti para rau cand vei realiza ca ai pierdut'o pe unica ce te iubea.

@ iubeste'ma cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am nevoie cel mai mult.

@ minte'ma ca ma iubesti, te voi minti ca imi pasa!

@ am invatat ca oricat ai plange, lumea nu se opreste in loc pentru durerea ta!

@ spune`mi cand te doare. Si o sa te anunt cand o sa inceapa sa`mi pese. Caci cand am fost a ta nu ti-a pasat! Iar acum cu altu` am plecat,imediat de mine ti-ai adus aminte! Ei bine, raman doar acele cuvinte.
• Suferinta unui om nu se compara cu suferinta unui intreg popor.

Un prieten adevarat iti vede prima lacrima,pe a doua o sterge iar pe a treia o opreste.; x

Sunt fitoasa! nu-ti convine? Za.i la Mata nu.mi zii mie!
Baby` Dragostea @deevaraata Nu SE Vinde la bucata
| • Intotdeauna pregatita pentru raul care vine • Intotdeauna fericita daca treaba merge bine •"
Am invatat ca dreptatea mi-o fac eu, trec peste tine daca nu am incontro
? Extraordinara`; x si de ce nu pentru unii superficiala` m`am saturat sa ma critice intr`una` acum e momentu` ca toti sa`si tina` gura`
? Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta niciodata cutite la ei.
Nu sunt perfecta`! Stiu am o gramada de defecte, dar nu am obligat pe NIMENI sa ma accepte`!
•Ce Unii au si nu apreciaza, altii isi doresc si doar Viseaza!;]]
Sunt printesica lui tata ce`i alina inima
• Îmi place, chiar daca nu mai gasesc unele cuvinte. Îmi place cum spui tu asa " sa fi cuminte!"
•Desi am trecut prin multe, suntem inca impreuna. Caci nu poti sa cazi, cand tii pe cineva de mana.
Te rog sa zambesti si sa-ti amintesti ca fluturii traiesc doar o zi pe pamant; x
Stie cand sa rada, cand sa fie suparata, cand in ochii tai, sa fie singura fata importanta
Nu te mai da mare ca te cunosc de cand erai la reducere pe rafturile prafuite
Nu mai e Ea! Fetita ce tacea! Astazi iti spun PA, ieri poate imi pasa!; x
Vreau sa nu te bag in seama, sa te ignor, dar nu pot.E ca si cum i-as zice inimi: Nu mai bate. Stop!?
Sunt asa cum sunt.Cum nimeni n`ar vrea sa fie. Sunt eu si atat.Cu nimic mai deosebita.Dar Diferita`!
si poti sa tipi,ca nu te aud,si poti sa plangi,ca nu te vad,si poti sa pleci,ca nu te caut, si poti sa mori, ca nu imi pasa!
Uneori ai nevoie d un prieten sa iti spuna acele cuvinte magice " Nu plange! Capul sus sunt alaturi de tine! Dar nu exista acel prietenTe ridici singur si pleci! Bookmark
Sunt o fata cu tupeu si fac numai ce vreau eu
Poti sa faci ce vrei cu viata ta.Mie chiar nu-mi pasa.Mi-am dat seama ca fara tine.Viata e mult mai frumoasa!
Mereu vei cauta la ea ceea ce adorai la mine candva.
Am invatat sa respect,ea respecta doar banii,am invatat sa lupt singura,ea e zero fara tati si mami, stii ca tu ai ales eu am drumul meu acum, al tau e-n celalalt sens
Va veni o zi in care imi vei spune: acum sunt pentru tine, nu pentru alta, iar eu cu lacrimi in ochi iti voi raspunde: ai fost pentru mine, acum fii pentru alta
Dragostea e ca mingea de fotbal.Cand n-o ai alergi dupa ea iar cand o ai ii dai cu picioru'!
Candva mi-ai zis ca sunt jumatatea sufletului tau. Acum ce faci? Poti sa-ti arunci jumatatea din suflet
Nu mai sunt ca la-nceput si asta ma doare cel mai mult.
Doamne fa-o fericita ca-i un inger pe pamant Mai bine orbesc decat sa o mai vad vreodata plangand`!
raman doar cateva amintiri si cand te gandesti la ele uneori uiti sa respiri
Ieri vorbeam de fericire...Azi vorbesc de lacrimi, O zi.de la fericire la tristete, un pas Mic, dar o diferenta Mare.
Si daca imi rupi inima in bucatzele rotunde sau patrate. o sa te iubesc mai mult cu fiecare bucatica`n parte
A ramas o umbra lipsita de orice sentiment, rupta de dragoste, arsa de durere, macinata de furie. E ea sau?!
Te doare? Si ce,si pe mine m-a durut, dar a trecut!
M-am trezit prea mult cu perna-n brate crezand ca esti tu!
. Tine'ma aproape pentru ca s'ar putea intr'o zi sa realizezi ca ai pierdut un diamant, in timp ce tu erai ocupat sa colectionezi pietricele!
Am vrut sa uit tot ce a durut.Sa intorc pagina si sa spun : A trecut. nu'mi mai pasa ce a fost candva. alta sunt acum. si alta e viata mea.
Cine vrea bomboana dulce, uite asa te seduce…Buburuza care zboara,si care te baga-n boala
Mi-ai luat visele. Simte-te implinit. Pleaca!"
"Daca tu-mi areti ca nu-ti pasa, eu iti arat ca pot si fara tine."
Fi sincer.Ti-e dor. Am dreptate? Pentru ca atunci cand ai fost cu mine, am trecut prin toate!"

Multe barfe, multe tarfe. Asta-i viata. Cand te gandesti la ele te apuca greata. Daca vrei iti dam noi subiect de barfa : Viata`i cea mai scumpa tarfa.
Priveste in ochii mei.Ce vezi? nimic,nu? Tu ai luat tot farmecul lor.

"Femeia în dragoste sufera mai mult decât barbatul, dar stie sa ascunda mai bine suferinta."
Dragostea e ca focul, daca n-o intretii, se stinge.
femeia zambareata ascunde multe suferinte.
O fata frumoasa este o imagine care ii innebuneste prin splendoare pe toti privitorii.
Rabdarea unei femei este precum pamantul... ceea ce o face mult mai puternica dkat barbatii.
O fata speciala nu o intalnesti la orice pas,dar cand nu mai ai sperantze ea te scoate din impas.
Am fite de la Paris, sunt printesa ca din vis, am pigmentul colorat si sclipesc ca un diamant.
M-am nascut sa joc pervers pe sistem periculos, sunt micuta si versata si de multi invidiata. Ochii caprui si pielea fina pentru el sunt o REGINA.
Credeam ca si pe tine te-am pierdut, la inceput / Dar mi-am dat seama ca nu poti pierde ceva ce n-ai avut
Sunt O Bucurie Pt.Cei ce ma Plac Si o Preocupatie Pt.Cei ce ma Invidiaza`.
ºAzi ´ open your`º eyes;;] ´, ºexact ca`nº filme love struck ´. Caº daca ´ nu te vedeº nimeni ´ >; d <, Tuº poti ´ sa vezi ´ pe 0ricineº
º•"Ce tot le pasa pe cine iubesc?! Ce tot le pasa cu cine vorbesc? De ce imi spun cum sa traiesc? E treaba mea cum ma imbrac si doar a mea cum sa-ti vorbesc."•º
Invata'ti sa zambiti! Si n'o faceti doar in poze; Ca nu toti cei care zambesc duc o viata pe roze; Peste toate e ceva ce'atarna greu in balanta.Si stii foarte bine ca-i un cuvant numit Speranta!"
Zambetul Pervers.; x De pe`hh Fata Me`ahh.
sterge`hh Zambetul Tampit De pe`h Fata Altora; x`!
Ma adresez direct Fetelor` Cumintele`Si Impun` Respect` cand Trec p3 langa ele` Nu Ma Dau nici mare. Nuh ma cred` nicI geNiaLa`InSa Am O prOblEMa` cU alea` care Se CreD` Fata IdeaLa.
Sunt foarte sexy. ma scoti la un Pepsi?
"Cand imi trageai un zambet sictir spunandu`mi " Hai ma lasi? " Acum roata se intoarce fraiere Tu esti prostuu` care ma iubeste eu sunt nesimtita care` te amageste.
Si daca el nu o sa-mi mai zica "Noapte buna!". Si daca nici pe strada nu o sa-mi mai zica "Buna!". Am prietene care ma suna sa-mi spuna: "Fataa, esti de 1000 de ori mai buna!
Ce ai tu acolo jos, nu e de niciun folos. Ce am eu, e dorit mereu!
Fite,gesturi si tupeu, Asta e talentul meu, Nu dai clasa si aspect frumusete si talent.Sunt fetita smecherita hai fa pasi si gura mica.
De cand sunt mic sunt frumoasa si versata. Daca te tine, hai pune-te cu mine.si ai sa vezzi ca ai sa te feresti de mine.
ma urasti?~problema ta!~ma copiezi? haa.nu'mi ajungi la pricoare! ma iubesti? si eu pe tine!~un sfat?~nu te lua de viata meah! te-am amagit?~scuze!~te-am jignit?~bv mie!
O fata mai dulce decat ciocolatha, O fata care nu te streseaza ca gagica aia ingamfatha! O fata pe care o visezi odatha.Da` ea e "fata lu` tata.
Mersul ei de scena Te baga in dilema. Vorbeste ca O profesoar cu un cuvant te baga`n Boala… pozeaza pozitii proprii… iar voi TARFELOR dati Copy!
Sunt un ingeras nebun.cand zambesc eu iese fum.sunt reteaua tinereti.dar si fiica frumuseti.sunt fitoasa cat se poate. tupeista pan' la moarte.indrgita si stilata. ASTAI FATA ADEVARATA.
Baby,ea nu te vrea pentru ca o iubesti ea te vrea pentru ca, ii soptesi "iti fac palat la Bucuresti cand o sa mai cresti"
Am talent si mare sTil fata spate si proFil.
Iubeste`o numi pasaa. Pastreaz-o` de tot`. iar pe minee ca`ndd ma privestii` sa te lingi pe bot
Am corpul de felina,privire si piele fina,ochii de vipera veninoasa, caracter de bruneta norocoasa.
Sunt frumoasa si isteata si toti ma invidiaza.Le transmit de la distanta ca cine nu ma place`i zdreanta.
Orice baiat care se respecta are langa el o bruneta.
Orice baiat care se respecta are langa el o bruneta

Baietii Din Strada`. Toti Vor Sa Puna Mana.Dar Eo Sunt Doar A Lui`. Si Voi Fi Intotdeauna`!
Prefer sa fiu o SCORPIE decat ca tine o alta COPIE!
Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste,nu trebuie sa plangi, zambeste!
N-o sa uit ceea ce sunt,o sa ajung ceea ce visez,o sa iubesc ce imi place,o sa uit ceea ce ma doare,n-o sa uit ceea ce mi se greseste,o sa fiu buna cu cine merita si rea cu cine trebuie.
Fi intodeauna cine esti si daca acest lucru nu e de ajuns pentru cineva,acel cineva nu e de ajuns pentru tine
Si n-am uitat, cat am plans de fapt, cat am regretat, am realizat ca tot ce-i bine nu tine mereu cu tine, retine,dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de`un bine!
Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge,demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi
Nu mai iert minciuni,nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.
Ai crezut ca faci ce vrei Dar ai scazut in ochii mei Daca te purtai discret Te consideram destept.
De cate ori vad visele cum se sfarsesc,de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce : shhh` : speranta moare ultima!
Parfumul meu in bluza ta sh stilul meu in mintea ta,vei cauta PRIVIREA MEA in fiecare EA din viata ta
Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai demult... Poate nici n`ai observat de la un timp am mai crescut
Nu incerca sa ma judeci dupa aparente,Sau dupa vorbe scoase de niste zdrente
Lasa'ma cu textele ce nu ma intereseaza. Lasa'ma cu lumea care nu ma agreaza.•°.
Este o prostie sa renunti la visele tale doar pentru ca unul nu s-a împlinit!""
~~Nu Sunt Perfecta~~~__Nici Nu Vreau___ Nici Nu Pot! __Nu Vreau Sa Fac Frumos cand Stiu K N`are Rost! shhhtt Sunt IncaPaTaNatA_ Si`mi place Asa cum Sunt_{}Si Daca Nu`ti convine eu N`am Sa Ma plang!

Iubirea este curcubeul care apare intr-o lume alb-negru.
De Ce E rara O Fata cuminte Si frumoasa? De Ce Atunci Cand O Gasesti O Inseli Cu PrImA ZDREANTA PROASTA? "
Cine te iubeste` te cauta,Cine te vrea` iti spune,Cui ii este dor de tine`te suna,
Cine nu. Nu.e simplu`!
Cine te iubeste`. te cauta, Cine te vrea`. iti spune, Cui ii este dor de tine`.te suna,
Cine nu. Nu.e simplu`!
Chiar daca nu îmi convine ceva, arat un zâmbet de parca nu s-ar fi întâmplat
nimic.
De Ce E rara O Fata cuminte Si frumoasa? De Ce Atunci Cand O Gasesti O Inseli Cu PrImA ZDREANTA PROASTA?"
Chiar daca nu îmi convine ceva, arat un zâmbet de parca nu s-ar fi întâmplat
nimic. "
# Esti patetic si tu stii.nu mai cred in jucarii.tu mereu crezi ca pun botu’.hai c’o faci pe idiotul
Tu ai ridicat riscu`.eu am ridicat discu`! Cantecul s`a oprit. Ssshhtt! inchide`ti pliscul
Cate s-au spus,cate s-au dus. nu ne mai doare,orice zi in plus suntem mai sus,restul doar vorbe goale
La locul potrivit,la momentul potrivit,MAGICUL se intampla.
Chiar dk el nu o sa-mi mai spuna " noapte buna" sau p strada "buna", am prietene care ma suna sa-mi spuna " Fata, esti de 1000 de ori mai buna decat aia pe care o suna ":-J

Nici un baiat nu va mai fii cum a fost el!
"->Un prieten este cineva care vine când toata lumea a plecat."
E de ajuns sa am incredere in mine • In ce pot sa fac ca sa fie bine • Poate intr-o zi
iti vei aminti • Ca am avut grija de tine • Macar o zi •
Ea? Ea este fata care candva adora sa stranga raze de soare intr-un borcan si in
zilele ploioase sa le arunce prin jurul ei.
Ne-am indragostit ca dracu’; tu de mine, eu de altu’

Dozeaza-ti esenta in cuvinte, cedeaza-ti orgoliul si nu-i purta trecutului doliu.
Profita de fiecare clipa! Ca in fiecare paradis exista cate o ispita!
E al dracu sentiment, fi atent la piept ce strangi, ca daca azi esti fericit, maine s.ar
putea sa plangi
Cea mai mare frumusete este cea invizibila pentru ochi, dar vizibila pentru inima.
Când O vei imbratisa te va durea. Pentru ca in Ochii Ei Se Va Reflecta Doar
Imaginea mea, Stai Linistit Nu Ma Ranesti, Chiar Ma Amuza Sa Realizez Cât De Putin Gândesti!
Vei cauta privirea mea in fiecare ea din viata ta
Chiar daca sunt furtuni, ninsori, soare sau ploi...in orice razboi e mai usor in doi.
Iubeste-o sincer, doar atata ea iti cere Fa-o sa simta ce inseamna in viata ta".
Sunt singura fata care iti spune "nu mai bea", sunt singura fata care iti spune "nu mai
injura", sunt singura fata pe care o doresti, unica fata pe care o iubesti"".
toti sunt la fel -->' gen-->ai bani!?& hai la bere&n-ai bani?!? --& du-te vere!
pT ca exisTa unele persoane care ma fac fericiTa!
Acum pe fata vorbesc pe la spate,barfesc,Una zic si alta gandesc,Si doare sa vezi pe fetele lor acel zambet fals si pervers.
Ce usor e sa ne prefacem c-am uitat.Dar ne lipseste tot ce ne-a legat
Copilaria! Singurul paradis pierdut!
Ce usor e sa ne prefacem c-am uitat.Dar ne lipseste tot ce ne-a legat
Stiu ca uneori te-am cam suparat, dar nu e vina mea ca-s încapatânata,
dar niciodata n-o sa spun m-am saturat, dimpotriva o sa spun mereu te iubesc!
Azi nu muncesc, nu înjur printre dinti/ O ard aiurea sau stau întins!
Mâine va fi frumos, mâine va fi mult mai bine, azi. E doar azi!
Satena parca e rupta din soare. Îi lucesc ochii caprui si-ti dau vietii culoare!
Vreau doar sa fiu fata pe care o suni din când în când ca te face sa râzi, vreau sa
fiu fata lânga care ti’ai dori sa adormi.Copilul pe care vrei sa îl protejezi!
E clar ca n`o auzi, ea te iubeste in tacere!
Departe de lumina si totusi stie drumul!
Ochii mei de nu mai vor sa te priveasca. E vina ta ca i`ai facut sa te urasca!
Am 2000 de motive, ca sa fiu cum vreau sa fiu!
Departe de lumina si totusi stie drumul!
Sa incepem cu inceputu` De azi promit ca o sa sterg trecutu` Incep o viata noua
fara tine in ea!
E o poveste fara nume si fara autor, Scris cu parfum de aripi albe care se zbat in
zbor
credeam ca daca ai aripi: zbori usor si-ating un nor, dar eram cu capul in nori,
zborul e periculos, depinde cu cine zbori.
E o poveste fara nume si fara autor, Scris cu parfum de aripi albe care se zbat in
zbor
Totul e ca o lume de cristal, iar eu sunt doar un ciob de sticla.
. Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua
jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt,
azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil…
"E atât de dulce când o strângi la piept. E a? a frumoasa când tu îi zâmbesti. Atât de fericita când îi spui ca o iubesti "
"Jucându-te cu sufletul cuiva, nu-i o gluma. E ca la meci, ocaziile se razbuna!"
":-x Tot ce'i frumos repede trece."
"Cât de frumos este sa poti spune din nou ca esti fericit, ca te simti iubit.Amintindu-ti de trecut, si cât de greu peste toate ai trecut!"
"Las lumea sa vorbeasca!? i inima mea are dreptul sa iubeasca!"
"M-am saturat sa mint, sa ma prefac,sa fug si sa ranesc, iubire sa nu gasesc, am decis sa fac ceva inteligent, sa uit complet si sa traiesc pentru moment!"
"Totul trece... asa se spune.dar nimic nu trece fara sa lase urme!"

| eMiiau a răspuns:

Intr-o zi ne-am intanlit, ne-am placut si ne-am iubit, lumea parca a innebunit, si intr-o zi ne-am despartit.
Te am mereu in inima mea, dar vreau sa stiu: tu ma ai in a ta?
La naiba cu ele de sentimente. Am momente cand nu mai am argumente!
Sunt un fluture venit din amintire care nu mai crede in iubire pentru ca acum totul s-a sfarsit, iar acum el nu mai crede in nimic!
Am 4 vise: 1. Sa-mi spui ca ma iubesti. 2. Sa nu te mai certi cu mine. 3. Sa dispari din viata mea! 4. Sa te omori pentru mine.
Sincer, nu pot spune ca nu imi e dor... Cand o aud pe mama cum striga: `Ce-ti mai face baiatul ala cu care vorbeai pana si-n somn?
M-ai facut sa planng cu lacrimi de sange.
Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape.
As vrea sa te uit. As vrea sa nu mai simt nimic pentru tine. As vrea sa nu mai plang dupa tine. As vrea ca fiecare lacrima de-a mea sa te faca sa vezi cat de mult tin eu la tine!
Cum e cand persoana iubita te ignora? Cum e cand pe cel care-l placi pe alta o adora? Inima iti plange, dar nu ai ce sa faci. Iti vine sa urli, dar te abtii si taci.
Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea.
Am pornit la drum, pur precum lumina. Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina, cautand iubirea si stima. Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit primahttp://ymstatus.com! Sunt drumuri ce ne cauta demult si-ajung la noi cand noi suntem plecati in cautarea lor pe alte drumuri.
Daca omul ar stii unde va muri, n-ar mai trece pe acolohttp://ymstatus.com.Important in viata nu e cum incepi, ci cum continuihttp://ymstatus.com.Cel mai greu ii este omului sa se dezobisnuiasca de viata.
Viata este acolo unde te regasesti, momentul in care simti ca iti apartine clipa si ca in ea sta ascunsa o viata intreaga.
Un om destept a spus odata "Pentru a fi batran si destept, trebuie intai sa fii tanar si prost!".
O persoana spune 4 minciuni pe zi, 1460 pe an. Pana la varsta de 6 ani, un om spune cam 88.000 de minciuni. Cea mai comuna minciuna este: "Sunt bine!".
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do.
Frumusetea ochilor nu depinde de culoarea lor, ci de felul in care te privesc.
All`s fair in love and war.
Cand ti se umple inima, ti se goleste creierul.
Dragostea inseamna sa dai sansa cuiva sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va facehttp://ymstatus.com! Life is too short not to experience the madness of love.
Stii ca ar trebui sa o porti mereu in inima ta. Exista mai multe "ele", dar o singura "ea"
! O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavarahttp://ymstatus.com.Dragostea nu inseamna sa visezi la omul iubit. Dragostea inseamna sa stii, de exemplu, ca ii plac morcovii si nu-i place fasolea
.A iubi pe cineva inseamna inceputul unei povesti lungi cat viata.
Dragostea este ceva dulce, ceva amar.

| Nim3niAltul a răspuns:

Pai depinde de statusuri, conteaza mult mai mult sa fii originala sa spui lumii prin status ce simti si ce crezi despre unii sau alti punand in parantele initiala prenumelor lor dar daca sunt mai mult te sfatuiesc sa scrii legat sa nu isi dea seama, fa asta si daca ai prieteni falsi si inca nu le-ai zis advarul