| alinamaria11 a întrebat:

Ma ajutati si pe mine cu niste expresii frumoase despre:timp, adolescenta si ideal?

2 răspunsuri:
| Aleqa a răspuns:

Timpul trece doar ca sa ajungem la adolescenta ideala care ne marcheaza copilaria la fel ca o prima papusa pentru o fetita dulce si inocenta.

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,poate iti plac acestea:

1. Timpul e un maestru de ceremonii care ne aduce mereu acolo unde se cuvine să fim, avansăm, ne oprim şi dăm înapoi la ordinele lui, greşeala noastră e că ne închipuim că-l putem trage pe sfoară.
2. Timpul este cel mai bun profesor. Din păcate, el îşi omoară toţi elevii.
3. Timpul este o investiţie în Eternitate.
4. Timpul înseamnă har.
5. Timpul este doar fluviul din care pescuiesc eu.

1.Adolescenţa nu este doar o perioadă importantă a vieţii, ci şi singura perioadă când putem vorbi despre viaţă în sensul complet al cuvântului.
2.Adolescenta este perioada in care copii incep sa-si creasca parintii.

1.Alege un ideal cat mai inalt, si nu te opri dupa ce l-ai realizat.
2.Nu ne nastem tineri. Tineretea trebuie dobandita.Si numai un ideal ne face sa o dobandim.
3. Fara ideal nu exista activitate, iar fara activitate nu exista viata.
4.Idealul este o stea calauzitoare.
Sper ca te-am ajutat!happy