| SupradozăăDeCrazy a întrebat:

Ma ajutati si pe mine cu niste notite si statusuri noi si originale?

4 răspunsuri:
| Larysa13 a răspuns:

Pe facebook exista cateva aplicatii "Phrases"! Gasesti multe statusuri : https://apps.facebook.com/myphrases/

O seara minunata!

| William a răspuns:

Cel mai misto status:...

| MioaraParalescu a răspuns:

-M-am gandit la statusul asta toata ziua-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când îti deschizi sufletul, mai intrã si mizeri.

Nu poți cumpăra dragostea, dar poți plăti din greu pentru ea!

Love is in the air. Păcat că bate vântu'.

Iert uşor, poate prea uşor uneori. Însă nu uit niciodată.

Viaţa nu-i aşa de rea şi ploioasă, dacă vrei poate fi roz, frumoasă şi pufoasă!

Am vrut sa uit tot ce a durut, sa intorc pagina si sa spun: "A trecut". Nu-mi pasa ce a fost candva. Sunt alta acum si alta e viata mea.

Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! Deaia ferestate de ziua in care o sa prind tupeu!

Inca te uiti la poze, de mult facute. Si realizezi ca-s doar amintiri pierdute:[

Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand este soare.

Dacã-ţi atingi propriile ţeluri, vei gãsi prieteni falşi şi duşmani adevãraţi. Nu are importanţã, tu realizeazã-le.

Imbracat în zâmbete aproape orice om e fals! Am crezut în ochi sinceri si da, m-am ars.

Nu pune punct, cand inima iti cere virgula.

Un trandafir intr-o gradina o clipa mi-a atras privirea. Statea stingher, uitat de lume si-am vrut sa intreb ce-i fericirea. Insa cand m-am aplecat spre el, plangea cu lacrimi mari de floare. Am inteles fara sa intreb ca FERICIREA-i trecatoare ♥ ♥

Sunt amintiri pe care simt ca timpul nu le poate sterge.

Te detesti ca o vezi cum pleaca cu ochii goi. Tu prea mandru s-o opresti, crezand ca vine inapoi.

Adevaratii prieteni sunt cei pe care ii chemi in momentele frumoase ale vietii, iar in cele grele, vin nechemati!