| ana_5979 a întrebat:

Ma ajutati si pe mine intr-o chestie? e un baiat care imi place mult si vreau sa fiu cu el dar nu stiu sa sarut cu limba sau frantzuzeste cum se zice...si nu am curajul sa-i zic ca nu stiu sa sarut...ma ajutati voi va rog?

5 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Daca e primul tau prieten, nu ai de ce sa-ti faci griji. Poti sa-i spui ca e prima data, ca nu stii cum se face, cum se practica sarutul frantuzesc. Dar daca nu e primul prieten, ai putea sa incerci intai, sa vezi cum merge, poate ii place baiatului, prietenului, cum sa-i zic...si poate nu vei avea probleme. Daca ti se pare ceva ciudat la el, intreaba-l daca i-a placut, daca este totul ok.
Nu trebuie sa-ti fie rusine, nu te ascunde.

O seara placuta

| M3HappyKid a răspuns:

Toata lumea stie sa sarute asa ziceam si eu dar...cik e al 7-lea simti pana ca si bebelusii stiu sa sarute singurul lucru te lasi purtata de valhappy

| alin a răspuns:

Asa ceva vine de la sine...lasal pe el sa faca primul pas si iate dupa el

| Iulia1106 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu te stresezi pe tema asta.Vei vedea ca atunci cand iti place persoana respectiva, totul vine de la sine.In principiu asta se face din instinct, iar daca te ajuta cu ceva, atunci cand esti sarutata imita-l pe partener si totul va fi in regula. Sper ca raspunsul meu sa iti fie de folos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu stiu crying si imi e fff frica. si imi este rusinee de el crying daca ma fac de ras? cine ma ajuta?sad