| Danna4Joy a întrebat:

Ma ajutati si pe mine va rog?
Am 14 ani si imi doresc enorm ca vara aceasta sa merg la mare.Insa parintii mei nu isi pot permite sa mergem toata familia. Asa ca am avut norocul sa aud de la cea mai buna prietena a mea ( alaturi de care am facut revelionul, si la care am dormit nenumarate nopti ) ca parintii ei i-au spus ca ma poate invita si pe mine cu ei la mare... cu cortul. Este vorba de 5 zile la mare cu cortul si 5 zile la munte cu cazare. Insa ai mei nu vor sa ma lase din diferite motive cum ar fi: responsabilitate si grija prea mare. Cum as putea sa ii conving avand in vedere ca sunt o fata destul de responsabila?

Va multumesc de ajutor!

Răspuns Câştigător
| RuxiTurquoise a răspuns:

Hey there:*Pentru inceput, poarta-te frumos si matur cu parintii tai, ca sa ii convingi ca te poti descurca singura.Incearca sa eviti certurile si sa lasi de la tine cand se iveste vreo problema.Roaga-i sa discute cu parintii fetei incat sa se convinga ca totul va fi in regula pe durata vacantei. Spune-le ca ai sa ii contactezi cat de des poti si incearca sa ii prezinti familiei respective.Iti doresc o vara placuta si mult succes:*

3 răspunsuri:
| PustoaicacuochiiCaprui a răspuns:

Pai.

Daca le vorbesti frumos si esti comunicativa, vor intelege.

Le spui ca intelegi situatia lor financiara, dar iti doresti enorm o vacanta macar de 2 zile, si daca tot s`a ivit o intamplare, de ce nu? o sa te inteleaga probabil.

Bafta!

Si distractie placuta!

| Dollikious a răspuns:

Aminteste-i de cate ori ai dormit la ea si de revelion si ca nu ai patit nimic si totul a fost bine si incearca sa insisti pe partile bune ale "vacantei"acesteia si sa nu prea aduci vorba de partile rele care ar putea exista...Si incearca sa fi mai cuminte decat pana acum pana la concediu, poate o mai indulcestiwhistlinghappy

| andreea_1603 a răspuns:

Pentru inceput arata-i ca pot avea incredere in tine, amintestei de zilele petrecute impreuna cu acea fata si ca nai patit nimic.aratale ca esti responsabila prin metodele acestea:facanduti curat in camera; spalunduti hainele; si pentru ca esti mare,binenteles ca iesi afara cu prietenii tai,ei le vei arata ca ajungi la ora potrivita acasa... si altele.dar daca faci acesta lucruri,sa nu te prefaci doar in fata parintilor tai, ca si acolosa te conporti responsabil deoarece daca faceti prostii amandoua, parintii acelei fete vor fi cu voi si vor vedea ce faceti si le vor spune parintilor tai si asa se va destrama totul ca parintii tai sa nu mai aiba incredere pe veci in tine petru ca acasa le-ai aratat ca esti responsabila si de incredere si isi vor da seama ca te-ai prefacut. sper ca te-am ajutat si iti doresc succes si vacanta placuta! larevedere.