| Gabiursu123 a întrebat:

Ma frate, am invatat la biologie clasa a 10 aproape tot. Ma rog mai am putin si incerc sa fac variante de bac, ok unele le stiu dar altele eu invat tubul digestiv il stiu pe de rost si-mi da un cuvant de nici nu stiu sa-l pronunt unde nu l-am vazut niciodata. Cum asa? Ce ar mai trebui sa fac? Daca invat toata a 10 si a 9 cap coada am sanse la 7laughing? Tin sa precizez ca fac pregatire si am portofoliu de 40 foi fata verso pentru Bac dat de o profesoara care corecteaza la bac de 25 ani. Este ok?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-a dat si subiectele de anul asta, de la BAC?

| Iote a răspuns:

Daca il stii "pe de rost", nu stii nimic. Trebuie sa intelegi ce inveti.
Si da, trebuie sa inveti toata biologia, nu numai dintr-un an, ca sa obtii o nota buna.

| Horus35 a răspuns:

Care sunt acele cuvinte "fatale"?