| irinaaaaa a întrebat:

Ma numesc irina si am 13 ani si tot vad lucruri pe care alti nu le vad si visez lucruri care urmeaza sa se intample sau de exemplu cand sora mea sia pierdut telefonul am visat unde e si acolo era. am fost intr-o tabara in care vedeam mereu de la geam o fata intr-o rochie galbena medievala si cele 2 colege o vedeau si ele, si un om intr-o pelerina neagra care mergea pe cand si facea u n dans destul de ciudat. va rog sa ma ajutati ca nu stiu ce sa fac. vad la mine acasa o fetita in oglinda in spaatele meu dar nu e nimic si are un ursulet in mana e bruneta cu parul lung si e imbracata intr-o camasa de noapte alba si lunga pana la glezne are ochi mari si negri, de 3 zile o visez pe ea care imi cere ajutorul ma trezesc la mine in camera si ea e intr-un colt su ursuletul in mana si imi spune: AJUTATI-MA VA ROG! va rog spuneti-mi ce sa fac stiu sigur ca totul e real! cele 2 prietene ale mele vad exact aceleasi lucruri. mi se intamla asta de cand eram mica dar incepe sa ma sperie rau. va rog ajutati-ma!

15 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Vorbeste urgent cu parintii tai.Traumele astea din copilarie pot avea urmari grave mai tarziu. Vorbeste neaparat cu un psiholog.Nimeni nu te va considera nebuna, dar un tratament te va ajuta sa iti recapeti linistea

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Daca esti sigura ca este real, trebuie sa te duci la un psiholog profesionist! Ai grija, s-ar putea ca imaginatia sa iti joace feste.

pa, pa.

| Helvete a răspuns:

Vad ca toti o luati la misto. Asta fiindca probabil(sau sigur) nu vi s-a intamplat niciodata ceva mai ciudat. Nu mai zic nimic. Revenind la problema ta, nu cred ca ai ce sa faci. Mi s-au intampla tot felul de ciudatenii si mie si a ajuns sa nu ma mai sperie lucrurile de genul. Stiu ca e frustrant sa nu te creada nimeni si sa mai si te ia la misto, dar ignora-i. Tu stii ce ai vazut si asta conteaza. Unde mai pui ca si inca doua colege de-ale tale au vazut aceeasi chestie. E tare interesant sa ti se intample lucruri din astea, dar si cam creepy.
Si eu am visat de vreo 2-3 ori ceva care s-a intamplat, sau niste obiecte pe care a doua zi le-am vazut, fara sa le mai fi vazut si inainte. Se numesc vise premonitorii si sunt destul de rare. Dar in cazul unora se intampla destul de des.
Sa nu crezi ca nu te cred, dar esti sigura de treaba cu fata din oglinda? Se poate sa-ti joace imaginatia feste sau sa confunzi visul cu realitatea. Dar este totodata foarte posibil.
E ciudat ca si prietenele tale vad aceleasi lucruri. Dar poate e autosugestia, in sensul ca dupa ce le povestesti tu, incep si ele sa vada chestii de genul. Dar nu am de unde sa stiu.
In fine, ideea e ca nu prea ai ce sa faci. Si nu incerca sa convingi pe nimeni ca ti s-au intamplat toate astea, fiindca dupa cum vad, oamenii din ziua de azi chiar nu mai pot crede ca asa ceva este posibil. Nu ai ce sa faci. Poti decat sa vorbesti de fiecare data cand ti se intampla cu prietenele tale, care vad aceleasi chestii.
Sper ca te-am ajutat cat de cat.

| Eu4EverX a răspuns:

Am auzit lucruri de genul si de la fete de 17 ani dar eu pana nu vad nu cred din "puteriile" voastre.

| dyannee a răspuns:

Probabil te-ai uitat la prea multe filme de groaza si acum ai halucinatii. straight face

| EUSIATIT a răspuns:

Dormi cu mama in camera si cind vine la tine fetita arata-i o si ei. ca sa ai si dovezi ca altfel te crede lumea.bafta

| Ctrl a răspuns:

Sti, si eu visez ceva si ce am visat peste cateva saptamanibig grin dar, chestia cu fetitathinking e cam ciudata. Da, du'te la un psiholog, sau. daca tot o vezi vorbeste cu eathinking nu stiu ce sa zic.succes.

| xxCupcakExx a răspuns:

O_Opana si pe mine m-a speriat. Te sfatuiesc sa te duci sa vorbesti cu un preot, s-ar putea sa fii clarvazatoare, dar numai preotii catolici pot face slujbe de alungare a spiritelor. Poate esti clarvazatoare...succes:*

| BS_5938 a răspuns:

Dacă nu este o întrebare falsă atunci înseamnă că ai nişte puteri supranaturale. Poţi vedea fiinţe ce nu se arată oricui şi poţi anticipa anumite evenimente fără nici o explicaţie, ceea ce arată că ai ceva din calităţile unui mediu. Nu te speria însă, mai sunt oameni la fel ca şi tine, chiar dacă puţini.

Tu eşti într-o situaţie nefavorabilă deocamdată, fiindcă ai capacităţi care îţi deschid nişte porţi către o altă lume, însă tu nu ştii ce să faci cu acest cadou. Un lucru este sigur: nu este o alegere, ai primit aceste puteri deci eşti responsabilă de acum încolo de tot ce atrage această calitate după sine. Sfatul meu ar fi să citeşti nişte cărţi legate despre acest dar, şi chiar să încerci să dai peste nişte oameni la fel ca şi tine, dar fereşte-te de şarlatani.
Părerea mea este că chiar ar trebui să te interesezi despre aceste lucruri, fiindcă nu eşti chiar într-o poziţie bună acum ( vezi şi auzi, dar nu ştii cum să răspunzi ), şi cu timpul pot apărea probleme iar dacă nu ştii cum să le rezolvi atunci poţi fi agresată chiar de unele fiinţe, aşa că mai bine fi pregătită.
Baftă!

| hermione a răspuns:

Trebuie sa mergi la un doctor sau psiholog profesionist. nu trebuie sa iti fie rusine de psiholog. eu am tot 13 ani si daca vrei putem fi prietene (id-ul meu este stefana_ioanam)

| kolcov a răspuns:

Mda. suspect, cred ca te uiti prea mult la desene cu Tom si Jerry rolling on the floor

| TheAnonimGirl a răspuns:

Stii...si mie mi se mai intampla sa visez lucruri care o sa se intample. Nu te speriahappy. Nu e nimic rau in asta. Dar sincer, chestia cu fata aceea mica in oglinda mi se pare putin ciudata.Am mai vazut chestii de genul la tv, pe discovery channel. S-a dovedit a fii o fantomalaughing. Da-mi un mesaj privat cu id-ul tau si mai vorbim acolowinking
Pana atunci, multa bafta:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceste lucruri se intampladin cauza uni bogate imaginati sau deficente neuronale te sfatuiesc sa mergi la psiholog dar sa fi pregatita iti va cere multe detalii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te speria aceste lucruri le mai vad si eu si chiar vb cu ele
tu nu trebuie sa te speri trebuie sa le oferi iubire si sa teduci aproape de ei daca te distantezi de ei si te speri te va speria tota viata ma cheama luiza am o prietene erika invat la alexandu ioan cuza sunt in clasa a 4a b daca vrei poti sa ma cauti sunt la dn inv tofan mioara. amsa iti dau mai multe amanunte despre ei!

| simonammm a răspuns:

Buna! nu trebuie sa te sperie aceste vise care le aisi nici ce vezi in oglinda, eu as fi de parere sa mergi la o manastire si sa spui la un preot tot ce vezi si cumpara o carte cu paraclisul MAICI DOMNULUI si incearca sa citesti cite putin din el, incearca sa mergi la biserica Duminica asta este un semn dar trebuie sa te sfatuesti cu u om al lui DUMNEZEU. i a tamiie de la biserica si da prin casa eu sper sa treci cu bine peste aceste momente.