| anonim_4396 a întrebat:

Ma numesc Rebeca si am parapareza spastica, la ultimul control mi-au spuus ca am diplegie spastica.EU sunt o persoana normala.Intrebarea mea este:as putea avea vreodata o relatie cu cineva fara probleme care sa ma iubeasca cu adevarat?

11 răspunsuri:
| oz a răspuns:

Da.
Vreau sa iti spun...ca daca unui baiat, i s-a pus pata pe tine...nu prea ai ce sa mai faci.Chestia e...sa gasesti un baiat cumsecade.
Capu' sus...si fii naturalahappy

| zuzumic a răspuns:

Normal ca poti... sa stii ca toti avem pe cineva care ne iubeste acum sau mai tarziu doar trebuie sa aperciem asta ...si vom avea iubirea aceea pentru tot deauna... a avea o problema de sanatate nu insemna ca nu ai viata din potriva tu esti o persoana mai speciala ...care a trecut prin o greutate a vieti care te-a maturizat si sunt sigura ca pretuiesti viata mai mult ca alti perfect sanatosi... asa ca nu iti fa griji poti gasi un iubit sau un prieten oricand si la ori ce ora dar vba lui OZ sa fie baiat de treaba care sa nu vrea doar sa isi bata joc ci sa vrea sa descopere "micul om perfect " din interiorul tau adica asa cum esti tu cu adevarat in interiorul sufletullui... bafta

| angella1972 a răspuns:

Draga rebeca, am citit pe acest site vrute si nevrute, dar problema ta chiar mi-a atras atentia.cand te referi la relatie cred ca vrei ceva platonic, afectiune, atentie, iubire neconditionata.eu cred ca vei avea parte de toate acestea, atunci cand va aparea in viata ta un baiat minunat, poate nu foarte frumos, poate nu foarte inteligent, dar cu suflet bun, care te va iubi pentru ceea ce esti tu, pentru ceea ce gandesti, pentru bucuria ta de a trai altfel decat ceilalti.astept vesti de la tine.

| alex2009 a răspuns:

Servus si eu am parapareza spastica sunt din Brasov referitor la intrebarea ta asta depinde de soarta de noroc cati ani ai? din ce oras esti?

| alex2009 a răspuns:

Fi obtimista da-mi un mesaj la intrebarile mele daca vrei

| alex2009 a răspuns:

Putem sa mai vorbim pr mess te rog daca vrei trimite un mesaj cu id

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai avem o utilizatoare, Lucien, care are tot parapareza, poate vorbesti cu ea si faceti schimb de idei, ce remedii mai sunt, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-am inteles nimica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt eu cea care a pus intrebarea pentru alex 2009 am 14 ani si sunt din buc. iar cine vrea sa ma contacteze sa ia id acesta iacob_rebeca. a si poate sa im dea si mie cineva adresa lui Lucien?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu tot asa ca tine sunt...si aceeasi intrebare am si eu... dar nu am rasp...

| Teodorina_Spiridon_1994 a răspuns:

Bună ziua mă numesc Teodorina și am și eu parapareza spastica de la vârsta de 2 ani descoperita. Acum am 21 de ani și datorită doctorului Burnei Gheorghe de la spitalul Marie Curie ma consider o persoana normala. Și da, am suferit și eu de foarte multe ori pentru ca nu credeam ca se va uita cineva la mine vreodată. Însă cu ajutorul lui Dumnezeu mi.am găsit sufletul pereche, și da e un om normal! Mă iubește și îl iubesc necondiționat și e un om minunat pentru care nu a contat ca am defectul ăsta. Vom avea și nunta în august anul acestahappy Așa ca, Rebeca, NU dispera! O sa fie bine happy