| MaryaRose a întrebat:

Ma puteti ajuta cu ceva? Am in clasa un baiat care imi place mult de tot. Sunt noua in scoala asta( e o scoala din Spania) si are o colega( anonima) din clasa a doua care il tot pupa( lui nu ii place). Intr-o zi i-am zis ca imi place de el:
El: - De ce te-ai suparat pe mine?
Eutime outu nu iti dai seama, dar mie imi place de tine!
El: -Serios?
Eu: -Da, nu ma crezi?
El: - Ba da.

ma rog. m-a luat in brate si m-a intrebat daca asa e mai bine.
Astazi, cand sa iesim din clasa, a cea fata a venit si a incercat sa il sarute. Eu eram chiar langa ei... El a incercat sa se fereasca dar nu a reusit. M-am uitat furioasa la el. Cand sa ma duc la un curs, m-a luat de mana si mi-a zis: scuze, n-am vrut, iubit-o, haide sa facem temele la mine a casa. Iubito, haide, vino! (In gandul meu radeam cu pofta dar in acelasi timp ma gandeam cum ar fi fost daca ma duceam la el acasa)
Sa mai continui cu el sau nu? Ma puteti ajuta, va rog? Ce sa fac ca sa o intrec pe acea fata?

Răspuns Câştigător
| ßömþŌʼnįĶ a răspuns:

Pai spune-i acele fete ca este prietenul tau si ca sa-l lase in pace...continua cu el doar daca il iubesti si te iubeste... daca va iubiti o sa treceti peste tot orice s-ar intamplalove struck

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebe sai tragi o palma care no va uita in viata ei acea fata. Apoi ramai cu cine iti place tie

| Psihiatra a răspuns:

Nu trebuie sa o intreci. Din cate am inteles se cam foloseste de amondoua.Ar trebui sa o inlature el de buna voie pe fata aceea daca chiar tinea la tine si chiar voia sa-i fii iubita in adevaratul sens al cuvantului.Eu nu`ti zic sa renunti la el, doar te sfatuiesc. Fa cum crezi u ca e mai bine pentru toti trei. DAca u consideri ca merita sa mai stai cu el mai da`i o sansa, dar nu mai mult.Mult noroc cu el happy

| ºPishcotº a răspuns:

Stii ce nu merita sa te iiei la incercare cu nimeni! Daca, te iubeste cu adevarat o sa puna o bariera intre el si tipa aia! Poate sa fie putin mai ferm nuhappy. Apropo, si eu sunt in spania, si imi place de un tip de la mine din clasa, si cred ca si lui de mine, dar il las asa, sa faca el primul pas.happy. Ai grija si spune-mi ce-ai mai facut! Te pup:*

| federerdinamo a răspuns:

Pai fa ce crezi ca e tu mai bine dar ti se pare normal ca tu sa fi cu el si aceea colega sa vina sa se linga in fata ta cu respectivul? ceva nu e bine aici... oricum multa bafta>big grin

| Me_5216 a răspuns:

In acest moment sunt confuza...

| shifii a răspuns:

Incearca sa te pui putin in locul lui. Daca erai cu el si venea un baiat care te place sa te sarute si tu tot il respingeai si pana la urma nu ai reusit si te-a sarutat, nu cred ca ti-ar fi palcut ca iubitul tau sa se fi suparat pe tine, cand tu nu ai nici o vina. Poate ca e si vina ca nu reactioneaza deloc si nu ii zice naibii sa termine. Asa ca intervin-o tu si si ia-o pe fata aia la o discutie si zi-i sa nu mai vina la el si sa inteleaga naibii ca el NU O PLACE si sa nu mai insiste ca nu e grea de cap... Si nu renunta la el pentru asta, nu merita, mai ales ca sunt foarte multe sanse sa reusesti sa o calmezi pe aia.happy
Bafta!:*