| best1people a întrebat:

Ma puteti ajuta cu o problema de informatica, daca nu o fac mama o sa imi ia internetul pentru o luna...altadata mil luat pentru o saptamana.deci se citesc doua numere ce apartin de N(numere naturale) a si b, sa se scrie un program in C++care calculeaza ax+b=0.deci ajutati-ma, mi sa meditat structuri alternative imbricate, repetitive si altele si operatori si else si if. ajutati-ma caci dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai si ce e asa de greu, ai o ecuatie de gradul 1 cu o necunoscuta. ai nevoie de o scadere si o impartire. pui mana pe foaie si pix, faci pseudocodul si apoi il treci in cod.