| different a întrebat:

Ma simt foarte complexata de felul cum arat. Am 14 ani 1, 48 inaltime si 43 kg.
Ma simt grasa si foarte aiurea in pielea mea.Prietena mea cea mai buna este mai inalta decat mine cu vreo 4-5 cm si are 45 de kg si arata foarte bine.Stie ca sunt complexata de corpul meu dar nu inceteaza sa imi spuna cat de frumos arata blugii pe ea si ce fund bombat are. Eu sunt mica in talie dar mi se pare ca am coapsele mari si fundul mare.Ma simt foarte prost mereu cand sunt in preajma ei chiar daca imi este cea mai buna prietena. Unele prietene imi spun ca arat bine si sa nu`mi fac probleme si ca prietena mea este falsa.:-l Nu stiu ce sa mai fac.De slabit nu prea pot sa tin diete si chestii din asteaoh go on.

9 răspunsuri:
| Deniisze a răspuns:

Din punctul meu de vedere cred ca esti destul de bine.
Bafta!

| Happiness_8100 a răspuns:

Nu trebuie niciodata sa te simti inferioara cuiva. Diferenta dintre voi nu pare a fi chiar asa mare, e vorba de cativa centimetri si de 2 kg. Daca unele prietene iti spun ca arati bine nu trebuie sa te simti complexata. Daca ai impresia ca prietena ta este mai presus decat tine, cauta calitati pe care le ai tu, si ea nu.Ai 14 ani, o sa te schimbi pana la 20-21 de ani.)

| HaiTaci a răspuns:

Sa stii ca esti foarte bine pentru varsta ta.Nu ai de ce sa te ingrijorezi!

| Twitter a răspuns:

Nu esti grasa deloc! Esti chiar ok la 14 ani 43Kg, chiar ai putea sa mai pui ceva pe tinewinking

| p1nk a răspuns:

Pai se spune ca greutatea ideala este inaltimea (48) - 10=38 kg ai 45 ai cateva kg in plus insa nu trebuie sa te deranjeze asta si eu sunt cam la fel 7kg in plus si chiar nu ma deranjeaza imi place acum cum arat.Inainte eram prea slaba. Dietele nici la mine nu merg. Am incercat cu pastile si ceai verde a functionat dar cand m-am lasat de ele am redevenit cum eram.

| Lalala a răspuns:

Pai :ea nu e mai inalta decat uh cu 4-5 cm si are 2 kg in plus, adica ea daca ar fi avut inaltimea ta ar fi la fel ca uh asa ca nu o mai asculta cand zice ca ii stau bine blugii sau ca are fundu' bombat, si uh esti la fel ca eawinkingstai linistita si nu mai fi complexata

| Rubi91 a răspuns:

Daca ti-ar fi prietena cu adevarat, ar inceta sa se mai gandesca numai la ea si sa se laude atat.Nu e singura care arata bine, sunt atatea fete frumoase.Si mai ales, ar trebui sa se abtina macar in prezenta ta stiind ce parere ai despre tine.

| Tonny_7334 a răspuns:

Să ştii că nu contează funduleţul sau alte chestii de gen, că nu cred ca il foloseşti de pe acum, Nu?
Eu când mă uit la o fată, mă uit la faţă, nu mă uit la fund (eiii bine recunosc mai arunc o privirelaughing )
Şi mai contează mult sufletul happy
Think about it!

| Liliana_8690 a răspuns:

Hey... stiu cum e, am si eu o asemenea prietena, dar nu pot spune ca e una falsa happy. in privintza la kg tale, nu stiu cum arati, dar presupun ca estifrumoasa. Am si eu 14 ani si am 54 de kg [inaltzimea 1. 64 ], dar ma simt komod asa cum sunt, nu mi se pare ca as fi grasa... PrietenuL meu ma convins ca arat extraordinar. Acum realizez ca asa si este.happy Deci, fii mai optimista. In primuL rind, gindeshte pozitiv si incearca sa-ti schimbi parerea despre tine.happy