| Libelle a întrebat:

Ma simt oribil, mi-e rau de nu mai stiu de mine.Azi noapte nu stiu daca am dormit o ora, toata noapte am baut apa si am facut patrula pe usi, imi era foarte cald, de dimineata pe la sase a inceput sa ma doara burta si capul, am vomitat si apoi am incercat sa adorm, nu am putut. Daca ma dau jos din pat sa merg prin camera ametesc imediat, nu pot sa mananc nimic(de-abia am mancat o banana si niste covrigei). Nu stiu de la ce e...ieri am fost si la munte am mancat si nu prea mi-a cazut bine, am si problemele alea in familie, sunt asa o amestecatura de sentimente, mi-e extrem de rau, simt ca nu mai pot.Imi vine intr-una sa plang am o stare de nu mai stiu ce sa fac.Am luat pastile, am incercat sa stau cat mai linistita azi dar nu imi trece.Nu am mai patit niciodata chiar asa de rau, cand cred ca ma mai lasa si incerc sa fac ceva imediat simt ca se invarte pamantul cu mine. Mai e o gramada de timp pana dimineata cand pot sa ajung la spital si nu stiu ce sa mai fac. Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Dominicc a răspuns:

Stimata bolnavioara :-b

Totu se trateaza!:-b
cum? simplu.
Mananci ceva consistent!
bea mai putine lichide ca nu vei mai avea pofta de mancare!
Fructele au vitamine! poti manca,, un mar. 2 sau banane cum doresti TU. sI covrigeii sunt bunicei in momente din astea.

Cumpara niste vitamine sa iei caand ai stari din astea :-b
Iti va da pofta de mancare si te pune pe picioare. Stiu ca ai greata cand auzi de mancare dar totusi incearca sa mananci ceva. De obicei mama imi facea paine prajita in cazuri din astea si un ceai de tei. Apoi mai imi reveneam.

Numai bine:*

4 răspunsuri:
| cristina_3322 a răspuns:

Pai posibil sa ai si anemie, ameteli din cauza ca nu ai mancat, si nu ai destul calciu.incearca sa nu te gandesti la probleme, tu trebuie sa continui sa te distrezi ca doar o viata ai, dale in colo de probleme... oricat de mari ar fi ele.nu te mai gandi la ele. nujt c sa zic. dar am trecut si eu prin asta...
succes:*

| SeNyS a răspuns:

Ai putea merge cel putin la farmacie sa ceri un sfat, explica. i farmacistului exact ce ai poate stie ceva. Fa-ti un suc din lamai.stoarce 2 lamai cu putin zahar si apa o sa te mai invioreze.Multa sanatate iti doresc!:*

| brosu a răspuns:

E posibil să nu fie o problemă foarte gravă, puţină insolaţie dar trece şi vei fi în parametri. Problemele familiare nu trebuie să te frământe foarte tare, sunt lucruri pe care nu le poţi schimba, încearcă doar să înveţi din grşelile pe care le fac alţii să nu pici în aceeaşi capcană.
Viaţa merge înainte, capul sus!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai probleme cu stomacul
aceleasi
stari de rau le-am si eu