| 1992 a întrebat:

Maine am campionatul national la karate shotokan si nu mai pot de emotii de acum tremur straight face simt ca maine cand o sa fac o demonstratie nu o sa-mi iasa bine si mai ales cand ma bat o sa ma pierd la fel din cauza emotiilor ce sa fac sa fiu din ce in ce mai buna si maine din 9 fete la kata (demonstratii) sa reusesc sa iau locul 2 cel putin si la kumite (batai) sa fiu in forma sa dau ce-i mai bun din mine si sa reusesc? FUNDA cu felicitari :d love struck

Răspuns Câştigător
| ταξιδιώτης a răspuns:

Detaseaza-te de concurs emotiile, sentimentele, teama nu au ce cauta aici pentru ca din start esti invins 50%, nu-ti propune nimic si nu-ti face nici un plan pentru maine.Mergi la concurs si comporta-te ca la antrenament.In artele martiale si in viata nu-ti faci planuri, intodeauna intervine ceva,"aici si acum" asta sa fie deviza ta maine si de-a lungul vietii.Succes!