| Sosssso a întrebat:

Maine dau examenul de limba la engleza si nu prea stiu nimic cryingcrying am tot cautat pe net modele si la proba orala si scrisa si nu gasesc decat de la bac angry stiti cumva vreun site? sau daca a dat cineva si inca stie ce se poate da va rog dau fundita big grin:*

Răspuns Câştigător
| Andreiutz_4276 a răspuns:

Nu am gasit nici eu subiecte. Dar stai linistita.Banuiesc ca dai examenul de engleza pentru admiterea la liceu intr-o clasa de bilingv, nu? L-am dat si eu si nu a fost prea greu. Cel putin la oral am avut parte de o comisie draguta.La scris au fost subiecte cu vorbirea indirecta, sa pui verbele din paranteza la timpul corect, diateza pasiva, inca un exercitiu sa pun verbele la timpul corect, dar la acest exercitiu propozitiile erau cu "if" conditional.La ultimul exercitiu imi dadea niste propozitii si trebuia sa scriu daca sunt corecte; unele propozitii aveau un cuvant in plus si trebuia sa il identific si sa-l scriu pe foaie.Trebuie sa fii foarte atenta, mai ales la acelea unde trebuie sa pui verbele la timpul corect pentru ca eu acolo am gresit cel mai mult.Sa ai succes!big grin

2 răspunsuri:
| CreepyCrow a răspuns:

Invata impreuna cu colegele tale si memoreaza informatiile din carte ca pe un cantec
succeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeess

| CreepyCrow a răspuns:

Sper că ai luat examenul, asa-i? big grin