| Happiness_8100 a întrebat:

Maine dau examenul la limba moderna la engleza si imi e cam frica.Stiu cat de cat bine engleza(sper), dar imi e frica de emotiile de examen. Sper sa fie totul bine, imi puteti da cateva sfaturi sa ma incurajeze? Voi ce ati facut la examenul de limba modera, ce subiecte ati avut, care a fost atmosfera, cum s-a desfasurat?
Multumesc mult de tot, dau funda:*

4 răspunsuri:
| lo a răspuns:

Aveam o prietena care ma incuraja asa:tu sti,tu poti si vei reusii!
Mergi pe principiul asta(eu stiu, eu pot...), fi sigura pe tine si gandeste-te ca ai invatat si sti raspunsurile.Inceraca sa te relaxezi si sa nu te gandesti ca nu sti ci din contra ca sti.I-a apa cu tine si mananca putina ciocolata inainte (se spune ca ajuta, nu stiu exact la ce). Daca esti religioasa, spune Tatal nostru.

| vlad_6655 a răspuns:

Si eu dau maine testul si dirga, e profa de engleza, a zis ca la oral sa luam ceva calmant, calciu sau ceva de la farmacie, la scris sa ne gandim bine, si la oral sa vorbim tare, sa nu avem timpi morti in care sa nu zicem nimic, sa ne scriem ideeile pe o ciorna si din cand in cand sa ne aruncam ochii acolo si sa vorbim rar
Sper ca te-am ajutat
Bafta maine!

| vlad_6655 a răspuns:

Eu am luat 30 la oralhappy Sper ca ai intrat si tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit ca acum va pune o inregistrare, o ascultati, si scrieti ce ati inteles. Oricum uite aici ceva:
http://www.calificativ.ro/......er-ai28211