| Sebastian222 a întrebat:

Marti dau orasul, as avea nevoie de cateva sfaturi de la cei care au sustinut aceasta proba, am mare nevoie de permis si trebuie sa il iau cat de curand puppy dog eyes funda: X

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să ai simțul răspunderii pe drumurile publice, să respecți regulile de circulație, etc.
Pa, pa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa ai emotii.
sa cunosti foarte bine comenzile masinii.
sa incepi corect cu asezatul oglinzilor, centura, scaun, lumini daca e cazul.
sa fii foarte atent la pietoni, nici nu stii de unde apar sa traverseze.
daca stii zona pe unde ai sa dai examenul, te duci azi sau luni cu cineva cunoscut care are permis sau cu instructorul si te uiti la semne, pe unde ai de dat prioritate samd.