| NoAntidote a întrebat:

Medicament pentru tristete?sad

Răspuns Câştigător
| emilia a răspuns:

Scumpo/scumpule, tristetea e pasagera in scurta noastra viata paminteasca.
Plingi, plingi, striga cit poti de tare.
Stai asa doua, trei zile dar apoi vezi sa'nu -mi cazi in depresie ca e greu tare sa revii la viata normala.
Stai singur/a, aduna-ti gindurile si roaga-te, ori asculta un cintec ce iti va alina durerea.
Asta e singura reteta.
Alaturi de suferinta pe care o duci, iti suntem noi, cei de pe Tpu.ro si te iubim fara se te vedem.
Viata e frumoasa, cu bune si cu rele. Sper ca te-am ajutat*!

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Muzica buna+liniste+usa inchisa/telefonul inchis+o carte buna

| LostInDreams a răspuns:

Muzica vesela+o doza de tv si o capsula de citit reviste si trece totulhappy. Combina si cu niste mancare proasta(dulciuri, pizza etc) si te simti super tarehappy. Macar cand suntem suparate putem si noi sa mai uitam de siluetalaughing. Nu uita:gandeste pozititvwinking

| User a răspuns:

Tristamol.

Acest medicament se elibereaza fara prescriptie medicala. Daca apar manifestari neplacute consultati o lama.

| Flori a răspuns:

Madalinar, nu exista, inca! Tristetea apare si dispare constant, depinde de tine si de puterea ta de a o depasi!
Incearca un zambet. Cel mai mare daunator posibil.

| M3lania a răspuns:

Muzica

| Aly_3645 a răspuns:

Buna medicamentul pentru tristete este comunicarea. Daca ai o prietena foarte buna povesteste-i ce te framanta, iesiti pe afara, fa ce iti place si incearca sa faci lucruri care sa nu iti aduca aminte de acel motiv de tristete. Elibereaza-te de lucrurile negative si incearca sa iesi pe afara.Plimba-te,danseaza,asculta muzica foarte happybig grin. Dar cel mai important este sa ai o prietena foarte buna langa tine careia sa ii povestesti ce te framanta si sa incerci sa faci ceva placut impreuna cu ea. Sper ca te-am ajutatbig grin

| Mihai543215 a răspuns:

Nu te mai gandi la ce te supara incearca sa te gandesti la ce iti place, poate fi greu dar merge... in rest nu stiu ce sa spun pentru ca nu iti cunosc problema, dar din propria exp cel mai bun medicament pentru tristete este TIMPUL...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O incurajare de la niste prieteni adevarati.

| quinto a răspuns:

Sa-ncerci sa fii happy, daca, cauza este dragostea, incearca sa cunosti alte persoane, o sa vezi c-o sa fii incantata sa porti noi convorbiri. o sa vezi c-o sa functionezewinking.