| a întrebat:

Merita sa incerc sa fiu perfecta?

11 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Mereu incearca sa fii mai buna. Perfectiunea nu exista si tu o stii. Astfel nu vei fi motivata si ambitia va disparea. Dorindu-ti sa fii mai buna maine ca azi sau sa ajungi sa fii mai buna ca o persoana anume, e posibil. Doreste-ti asta!

| Ramonaaaa a răspuns:

Nu merita sa incerci sa fii perfecta pentru ca vei fi dezamagita de propria ta persoana si tot nu vei reusi sa ajungi la perfectiunebig grin.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nimeni nu poate fi perfect oricat ar incerca.

| Didw a răspuns:

Buna :*
Degeaba incerci! Nimeni nu este perfect. Nimeni nu va fi.
Daca incerci sa fii '' perfecta '' altii te vor considera : fitoasa, enervanta. si alte chestii happy. Crede-ma ca stiu cum este. O fata de la noi a incercat sa fie " perfecta " si dupa aceea toti ii ziceau '' domnisoara perfectiune ''. Nu cred ca ti-ar placea.
Fii tu insuti love struck. Asa este cel mai bine.
P. S: Doar sfintii au fost perfecti laughing

| Klara a răspuns:

Fiecare percepe perfectiunea in alt fel, deci nu incerca sa fi perfecta. Perfectiunea absoluta nu exista.

| Raiden a răspuns:

Nu vei reusi, dar cel putin vei tinde spre perfectiune.
winking

| Geo_6214 a răspuns:

Buna!
Ce intelegi tu prin perfecta?
Poti incerca, dar nu stiu daca vei reusii. Suntem oameni, gresim, chiar si calculatoarele gresesc, iar ele ar trebui sa fie perfecte, dar nu sunt nici ele. De ce? Pentru ca sunt programate tot de noi, de oameni si asa ne intoarcem la ce am spus mai devreme.
Poate daca imi spui ce intelegi tu prin perfecta o sa iti mai dau sfaturi.
Sa ai o seara frumoasa!

| lays a răspuns:

Nu.nici nu vei reusi, si nici nu ai pentru ce si pentru cine.fii tu, asa cum esti si e mult mai binehappy

| gabriela a răspuns:

De incercat poti, dar nu vei reusi! Om perfect este ceva aproape de imposibil!

| iauru a răspuns:

Perfectiunea exista clarrr.numai ca nu poate fii atinsa de oameni.so don't.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni nu va fi niciodata perfect, dar poti incerca.