| Myruna_1378 a întrebat:

Mia venit prima oara ciclul pe 8 ianuarie... de unde stiu cand imi mai vine a doua oara? tot pe 8 februarie
?

7 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

In principiu, o menstruatie regulata se repeta la 28 - 30 de zile. Deci incepand cu data de 9 ianuarie, numarand 28 de zile si vei afla ca in data de 5 februarie ar trebui (teoretic) sa-ti vina din nou ciclul. Dar fiind la inceput, s-ar putea sa nu ai ciclu regulat si deci ar putea aparea cu 2-3 zile mai inainte sau dupa data de 5 februarie. Oricum ar trebui ca data de 5 februarie sa fie o data de referinta, dar nu-i regula generala. Organismul difera de la o fata la alta si deci si perioada de ciclu va fi diferita.
http://www.copilul.ro/fertilitate/menstruatie/Menstruatia-a6746.html

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Iti va reveni dupa 27 de zile!

| Teils a răspuns:

Buna! Daca prima oara ti-a venit ciclul pe data de 8 ianuarie, depinde de organism, poate veni cu o zi sau doua mai devreme sau mai tarziu! Oricum, tot in jurul datei de 8 februarie iti va veni!

| Zuzy a răspuns:

Daca iti vine mereu regulat si in aceleasi perioade atunci da se poate tot 8. insa orienteaza. te in jurul datei acesteia. pentru ca poate veni cu o zi sau 2 imi devreme sau tarziu.

| CrissDot a răspuns:

Pai ciclu iti vine din luna in luna pe aceeasi data ma rog la inceput nu e asa crede-ma stiu din propria experienta la inceput poate sa vina si mai devreme si mai tarziu e naspa stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti vine cand ti-ai vedea ceafa asa cred nu o sati mai vina niuciodata daca nu il chemi

| Łulu a răspuns:

Pai si mie mi-a venit prima data acum 2 ani, iar dupa aceea a inceput sa`mi vina regulat in vara lui 2010, deci nu e neaparat sa-ti vina regulat chiar de prima data.