| DrMeow a întrebat:

Mie imi este frica de intuneric si de hoti, am tot timpul impresia ca mi-au intrat in casa si uneori ma scol noaptea sa verific daca usa este incuiata.Nu mai pot, cum scap de asta?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Sunt fobii si trebuie sa consulti un psiholog. Frica de hoti este KLEPTOPHOBIA si teama de intuneric este NYCTOPHOBIA. Sunt probleme psihice! Daca esti inca copil, este de inteles, dar daca esti tanar sau adult...este o problema!

1 răspuns:
| MyFirstLove a răspuns:

Hei. Nu mai lucra cu negativul! asta gandesti tu si subconstientul tau lucreaza cu negativul, gandeste pozitiv, spuneti in minte : mie nu mi-e frica de intuneric si de hoti. Repeta-ti asta in fiecare zi o sa-ti treaca. happy