| anonim_4396 a întrebat:

Mie imi place de un baiat, dar el nu ma place. Nu am spus nimanui ca-l plac pentru ca nu vreau sa ma cicaleasca cineva intr-una cu asta. Nici el nu stie ce simt pentru el... Defapt cred ca a inteles ca nu-l suport, pentru ca eu mereu spun ca nu-l suport si ca enervant, dar cand spun aceste cuvinte ma doare inima crying [ Pain ] El e enervant, dar eu il iubesc. Nu stiu de ce m-am indragostit de el in ciuda faptului ca nu simte ceva pentru mine, ma critica la fel cum face cu toti din clasa in afara de o fata populara. Cred ca pe ea o place. E una dintre prietenele mele cele mai bune [BFF] Stie cineva cum e sa iubesti mult o persoana, sa vrei sa-i fi aproape si sa te respinga? Doare... Ce as putea face? Vreau sa-l uit.

11 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ce nu înţeleg eu e cum adică suferi pentru că te-a respins când te fapt tu eşti aia care te comporţi cu el ca şi cum nu-l suporţi. Te rog, explică-mi.

| DrViorel a răspuns:

Sa iti repeti faptul ca esti foarte tanara, dupa cum pui problema nu stiu daca esti la liceu, in fine, cea ce trebuie tu sa iti repeti e faptul ca nu merita, ca o sa dai de altul cat mai curand si in viata trebuie sa te feresti de,, a iubi" pe cineva fara ca macar sa iti dai seama, tu nu-l iubesti, doar il placi, sa iubesti pe cineva ii un pas mare, nu doar il pronunti, iubirea vine din multe fapte, nu doar din placerea fizica... Esti tanara traieste-ti viata nu te mai stresa pentru asemenea lucruri, nu fa un dezastru din ele. O zi buna sa ai!

| miha<3 a răspuns:

Pai ai putea sa o rogi pe prietenaa ta sa te ajute. daca e ff-ul tau nu se v-a supara si te v-a ajuta nu te speriacerei ajutorul prietenii sunt acolo sa te asculte si sa te ajute.mult noroc!
xoxo
crissu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

DEci in mare parte m-am recunoscut.
Prietena mea cea mai buna e populara. Nu stiu cum am reusit sa ajung prietena cu ea ca prin a 7(am fost colege si atunci)ne uram.adica eu o uram si ea ma considera fraiera si proasta.big grin.
De 3 ani suntem prietene.happy
Asa fac si eu cu baiatu care'mi plclaughing era sa ne batemwhistling, adica sa il batblushing. Dar ieri m-am hotarat sa ma las de el si sa incerc sa il uit.happy La urmatorul baiat care'mi va placea ma voi comporta altfelbig grin. cu acesta raman prietenabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"II zici ca nu il suportzi ca sa ii atragi atentzia nu?big grin
ASa incercam sa fac si eu... Da pentru a-l uita numai fac acest lucru.sunt cum sunt cu ceilaltzi.Il vei uitahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am o problema asemanatoare, numai ca eu sp la toata lumea ca e prost cand se leaga de cate o col, dar il plc. pe mine nu ma prea baga in seama, cum nici eu nu il bag in seama pe el. nu ne+ am vb prea mult in cei 8 ani de cand suntem colegi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da stiu cum e si eu m-am indragostit de un baiat dar el nu ma place.nici nu stie cal iubesc.am incercat sa-l uit dar nu pot

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De si eu sunt la fel.ma numesc borcea andreea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci cred ca s-ar putea. nothinking sa te impaci cu aceea fata sa te intelegi bine.sa umbli cu eahappy sa incepi sa te cunosti ff bine cu baiatul acelahappy. sa iesiti pe afarahappy. si fara impresi fite si din alea!laughing fi tu insusioh go on:*. sapoi poate o sa iese ceva ii ceri iduhappy si incepi sa te comporti frumos cu el happy.

| LoVe_3491 a răspuns:

Pentru Abh : el se comporta urat cu mine, ma respinge si ma critica mereu. Si pentru ca eu sunt o fire foarte impulsiva, nu ma pot abtine... Parca sunt un vulcan care erupe. Nu ma stapanesc cand vorbesc. Si imi pare foarte rau pentru ca sunt vorbe aruncate la nervi. Nu stiu daca ma vei intelege, dar nu ma comport cu el asa din rautate, ci m-am saturat sa ma respinga crying Vreau sa-l uit sa merg mai departe. Stiu ca mai sunt multi baieti, dar pe el il iubesc.

| cristinushh a răspuns:

Da stiu cum esad, si inteleg foarte bine ce simti. Si mie imi place de un baiat dar acesta nu ma baga in seama. Eu ma prefac ca nu imi place de el si nu ii prea dau atentie dar adevarul e ca sunt moarta dupa el. Dar nu pot sa ii spun ca il plac deoarece el nu vorbeste cu mine, nici macar buna nu imi spune straight face. O fata care o credeam prietena mea a aflat ce simt pentru el si ca sa imi faca in ciuda a fost cu el cateva saptamani, dar eu cred ca a fost asa de ochii lumii pentru ca el s-a despartit de ea.Te inteleg pentru ca si eu simt ca el nu ma place. Dar am hotarat ca atunci cand va incepe scoala o sa vorbesc cu el si ii voi spune ce simt pentru el.Asta ar trebui sa faci si tu doarece daca nu ii vei spune niciodata nu vei stii ce s-ar fi putut intampla si o sa regreti ca nu i-ai spus. Poate ca reactia lui o sa fie una buna si chiar o sa inteleaga ce simti pentru el. Si poate sentimentul e reciprocwinking si a ascuns acest lucru. Sper ca te-am ajutat.