| AnemonaP a întrebat:

Moor straight face parintii mei si bunica mea ma innebunesc zilnic straight face eu nu ma pot duce la scoala imbracata cum vreau din cauza lor. spun ca este frig, imi fac panarama in fiecare dimineata straight face.le'am explicat de mii de ori ca mie daca imi este frig ma imbrac gros dar ei nu inteleg spun ca eu sunt sensibila si tot ei trag cu mine.mama e foarte friguroasa de fel straight face nu stiti cat indur cu ei straight face. Inteleg ca este frigut dimineata dar eu pana la scoala fac 2 minute.straight face Ce sa ma fac? Nu ma sfatuiti sa ma imbrac cu ce imi spun ei si sa ma schimb la scoala. Funda+vot
P.S. Fara raspunsuri stupide

1 răspuns:
| johnsmith1890 a răspuns:

Nu o sa patesti nimic acum din cauza friguluiwinking poti sa racesti la rinichi e destul de grav daca nu te tratezi poti face insuficienta renala de la o raceala netratata. (nsuficienta renala acuta se caracterizeaza prin faptul ca rinichii in mod brusc nu-si mai indeplinesc functia. In mod normal rinichii filtreaza produsii de metabolism (deseurile) si mentin nivelul normal de apa, sare si minerale (electroliti) din sange. Cand rinichii nu mai functioneaza, produsii de metabolism, lichidele si electrolitii se acumuleaza in organism, ceea ce poate duce la o situatie ce pune viata in pericol.)