| teob00 a întrebat:

Multi zic ca daca iti place de un baiat nu trebuie sa ii zici si sa ii dai importanta... si alti zic ca trebuie sa ii spui ca il placi. pana la urma nu mai inteleg nimi. mie imi place de un baiat si nu stiu daca lui ii place de mine dar sunt nedumerita... sa ii spun sau nu si de ce sa ii spun sau nu?!?!?

dau funda

Răspuns Câştigător
| HeyitsAdynna a răspuns:

Nu ai cum sa nu iti dai seama daca un baiat te place happy. Mereu acel baiat te va privii intr-un mod anume diferit fata de celelalte fete, sau un zambet dupa care iti poti da seama ca e indragostit...atunci poti face tu primul pas, dar daca nu esti sigura ca te place. nu te baga, poti fi ranita..si nu e placut. Nu te gandii ca va fi cu alta, daca nu ii spui. daca te place cu adevarat nu va fi cu alta, ci cu tine. (sper ca are sens, e cam tarziu )

3 răspunsuri:
| yanly a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa-i spui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cum afli daca te place, dar lasa-l pe el sa faca primul pas.Stiu din experienta ca baietii detesta insistenta fetelor. Am pierdut sansa de o fi cu un baiat din aceasta cauza.Si inca ceva spune-i doar unei persoane caare isi tine gura ca iti place de el...asa o poti pati. Sau incearca sa vorbesti cu el cat mai natural ca sa te vada asa cum esti.Pa

| narog93 a răspuns:

Trebuie sa i spui ca sa stie baiatul, daca tu nu i vei spune poate se duce la alta care i spune inaintea ta si nu te alegi cu nimic, deci trebuie sa i zici. funda?