Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2777986intrebari
Cadouri USB - USBmania
Ultimele intrebari
Cupio.ro
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
20 Oct
SATI 288.186AFISARI
156.100VIZITE
141.511V. UNICI
24 Iunie 2009
Anonim intreaba:

Muschi biceps Cum sa fac muschi mai repede am gantere de toate dar vreau sa fac muschi mai repede.

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • 74 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • |< <
    1 - 30 (din 72)
    > >|
  • 25 Iunie 2009 08:08
    Shin a răspuns:
    Daca vrei as faci cat mai repede, atunci va trebui sa mergi la sala. Ce faci la sala nu se compara cu ce faci acasa, nu numai dpdv fizic, dar mai ales psihic. Daca stai acasa si tragi de cateva ori de ganterele alea, nu o sa ai aceeasi eficienta ca si trasul care l-ai fi facut la sala. Alimentatia este al fel de important ca si exercitiile care la faci, intra pe un sait de specialitate (getfit.ro) ca sa poti sa te documentezi mai bine. Odihna este mai importanta si decat sala plus alimentatia la un loc. Va trebui sa renunti la noptile albe.
    Shin.
    14 Mai 2013 12:46
    maryuss05 a răspuns (pentru Shin):
    Auzi copile mai intai documenteazate si dupa vb cu sala nu rezolvi nimic, ai haltere si gantere si greutati din ce in ce mai mari atunci ai tot ce iti trebuie nu te mai ambala tu atat sala e pentru fetite daca vrei muschi si bicepsi si altele bazeaza te pe greutati tata lasa sala si aparatele de fetita!
    28 Iunie 2013 06:18
    Shin a răspuns (pentru maryuss05):
    Cand o sa inveti sa folosesti semnele de punctuatie de baza ca sa formezi propozitii si fraze coerente, poti sa mi te adresezi. Pana atunci eu iti recomand maryuss05 sa lasi halterele si ganterele si sa te apuci sa-ti antrenezi muschiul pe care-l ai in cap.
    Daca nu-l antrenezi pe acela primul, muschii ceilalti or sa-ti fie de folos doar ca sa tragi mai bine la plug.
    Mult noroc,
    Shinwinking
    - Ascunde conversatia (2 răspunsuri)
  • 22 Martie 2011 21:05
    annna a răspuns:
    In primul rind trebuie sa ai grija cu alimentatia si sa tragi de haltere
    si vreo 100de abdomene pe zi va da roade
  • 25 Iunie 2009 02:17
    casperboyy a răspuns:
    Poti sa incerci si PowerBALL
  • 24 Iunie 2009 23:32
    sabina a răspuns:
    "Din pozitia stand, tine o gantera intr-una din maini, paralel cu corpul. Palmele sunt pozitionate fata in fata. Flexeaza cotul si ridi ca usor greutatea. Umarul ramane fix. Poti sa executi miscarea cu o singura mana sau cu ambele in acelasi timp."

Uite si un site care sigur te va ajuta! http://www.culturism.ro/antrenament/exercitii/biceps/page1.php
    Mult succes!
  • 25 Iunie 2009 12:01
    iceman a răspuns:
    Stai usor unde te grabesti?
    Musculatura se dezvolta in timp, corelata cu o nutritie adecvata, antrenamente facute cu cap.

Nu folosi steroizi sau alte substante ce iti pot mari artificial masa musculara. E adevarat ca pe termen scurt rezultatele sunt spectaculoase, dar nu merita, vor aparea alte probleme medicale mult mai grave de o sa iti vina sa de dai cu capul de pereti si sa regreti ca le-ai incercat vreodata.

Muschii bratelor:
    Tricepsul : muschiul cu trei ligamente la un capat, situat in partea din spate a bratelor

Bicepsul:este muschiul aflat intre cot si umar

Antentie sunt grupe de muschi mici, puternic stimulate in momentul in care executi exercitii de impins de exemplu impins din culcat pentru piept sau flotari la paralele (tricepsul), repectiv tractiuni sau ramat in cazul bicepsului.

Alege cate 1 exercitiu pentru fiecare grupa executand cate 12-15 repetari, apoi odata cu invatarea executiei corecte a exercitiilor si a cresterii fortei si rezistentei in cadrul antrenamentelor poti adauga rand pe rand si alte exercitii, care te vor ajuta sa iti creezi un program unic pentru brate si nu numai. Spun unic pentru ca nici un antrenament copiat de la alti culturisti nu ti se va potrivi.Cu timpul vei descoperi exact ce exercitii sunt cele mai bune pentru tine.

Bafta si rabdare in antrenamente

cu respect iceman
  • 25 Iunie 2009 01:16
    KaTaLyN a răspuns:
    Poi asa peste noapte n`ai nici`o sansawinking...cu gantere mici 2, 5k 3.si faci multe pana cazi lat.Asta e ca sa te umfli la muschi.Pt ca daca vrei forta n`o sa se umfle biceps`u si trebuie sa faci cu greutati mariwinking
  • 25 Iunie 2009 00:26
    p0wer a răspuns:
    N-ai sa faci tu biceps mai repede, doar cu munca, alimentatie buna odihna si cu multa rabdare ai sa reusestiwinking (doar daca bagi stero te umfli repedelaughing )
  • 22 Octombrie 2011 12:02
    sTiCookie a răspuns:
    Ia steroizi laughing da nu multi 1 data ca pot aparea efecte secundare nu prea placute
  • 13 Martie 2011 01:29
    luschan a răspuns:
  • 4 Ianuarie 2013 21:33
    Vladut122 a răspuns:
    Pai si eu incerc acelasi lucru prin flotari abdomene genoflexiuni.dar nu numai prin astea..sunt mii de exercitii care te ajuta flotarile sunt pentru pectorali dar sunt nu stiu cate tipuri de flotari. daca faci normale ii dezvolti doar pe cei din,, exterior" mai sunt cele,, spider-man,,laughing cauta pe internet ca de aia aiwinking abdomenele obisnuite o sa te ajute dar doar la abdomenul,, de sus,, nu mai stiu cum se numeste sunt 3 zone sus centrala si jos alea o sa te ajute doar sus si putin central. pune-te jos pe spate si fa bicicleta sau ridica picioarele 10-15 cm de podea si flutura-le jos sus dar nu mult jos si mult sus putin cat sa se miste -pana simti ca o sa se rupa nu cand simti durerea aia ..nu te gandi la ea gandeste-te la fundul prietenei tale si ce o sa faci maine si nu o sa mai simti durerea! cand te opresti o iei de la inceput si incerci sa faci serii a cate 30-40 de secunde fiecare cu pauza de 10-20 de secunde intre ele ..asa se mai depun muschii pe tine pentru ca ei nu se depun daca faci 5 din nou 5 din nou 5 ci se depun cand apare durerea aia.ti cat poti tu de mult durerea aia apoi te odihnesti! asta in cazul exercitiilor- bea multa multa apa nu suc ci APA si manaca de 3 ori pe zi cate putin principala masa dimineata fiinda e bine sa te obisnuiesti sa manaci de 3 ori putin decat odata si multt asa iti creste burta laughing si adio abdomen plat! daca doresti mai multe informatii baga id-ul asta in lista ta de messenger vladabalasei
  • 15 Iulie 2009 15:58
    Raspuns anonim:
    Habar n-am ma ca si eu as vrea
  • 31 Iulie 2009 11:18
    Raspuns anonim:
    Eu am muste foarte mari
  • 7 Octombrie 2009 13:56
    Raspuns anonim:
    Frate cate faci? Fa din ce in ce mai multe pana simti ca nu mai poti.
  • 27 Octombrie 2009 09:48
    Raspuns anonim:
    Apuca`te de kaiac-canoe, si eu fac de aproape 2 luni si incep sa se vada rezultate
  • 30 Noiembrie 2009 15:33
    Raspuns anonim:
    Sa alergi mai mult! oaio si esti tuuuuu
  • 3 Decembrie 2009 11:32
    Raspuns anonim:
    Vreau sa fac muschi mai REPEDE
  • 14 Decembrie 2009 18:14
    Raspuns anonim:
    Si eu imi doresc acelasi lucru si am gasit ceva pe http://www.e-joculet.ro/punctaj.php?user=ppp22597&id_user=50?

• 8 Ianuarie 2010 14:42
    Raspuns anonim:
    Fa flotari(muschi la maini) si abdomeni(muschi la burta) si geno frectiuni(muschi la picioare)
  • 27 Ianuarie 2010 18:58
    Raspuns anonim:
    Foloseste-le
  • 3 Februarie 2010 13:22
    Raspuns anonim:
    Da
  • 17 Februarie 2010 17:50
    Raspuns anonim:
    Puneti un scaun in spatele tau si pune ambele miini si incercati sa faceti flotari pe spate
  • 4 Martie 2010 20:19
    Raspuns anonim:
    Cum fac repede muschi la 7 ani?
  • 5 Martie 2010 18:37
    Raspuns anonim:
    Da
  • 6 Martie 2010 20:27
    Raspuns anonim:
    Sa faci antrenament cu gantera cate 20 cate30 si din ce in ce mai mult si ai sa vezi ca o sa ai muschi

• 7 Martie 2010 17:31
    Raspuns anonim:
    Nusti cum sa am muschi mari repede
  • 7 Martie 2010 19:15
    Raspuns anonim:
    Se poate si acasaa dar e mai greu. cel mai bine e la sala.acasaa ce e f bine sa faci flotari zi d zi.sunt mai multe tipuri d flotari...
  • 7 Martie 2010 20:59
    Raspuns anonim:
    Nusti cun sam muschi mari
  • 11 Aprilie 2010 13:09
    Raspuns anonim:
    Khjhjjhjh
  • 16 Aprilie 2010 10:23
    Raspuns anonim:
    Incearca sa faci floatari cu minile apropiate asta iti dezvolta bicesi, tricepsi si pectorali
  • 19 Aprilie 2010 00:07
    Raspuns anonim:
    Mai bine fa o laba
  • |< <
    1 - 30 (din 72)
    > >|