| anonim_4396 a întrebat:

Ne-au furat o saptamana din vacanta!
In anul scolar 2010-2011 incepeam pe 15 septembrie, de Craciun aveam 2 saptamani, o saptamana intre semestre si o saptamana de Pasti si pe 15 iunie gata! In total o luna plus inca trei din vacanta de vara
In 2011-2012 si 2012-2013 am inceput pe 15 septembrie, am primit trei saptamani de Craciun pentru ca atunci se termina semestrul si doua saptamani de Pasti, iar scoala se termina pe 21 iunei, ne-au luat o saptamana din cea de vara, pentru a avea primavara doua...
Pai anul asta am inceput pe 15 septembrie, am primit doua saptamani de Craciun, vom mai primi una la sfarsitul semestrului si una de Pasti, adica o luna, dar scoala se va termina tot pe 21 iunie...
Unde e o saptamana?

2 răspunsuri:
| nimeniooda a răspuns:

Pai ne-au loat-o intr-adevar...Dar in anii viitori s-ar putea sa ne mai ia o saptamana tot dinn vacanta de vara.

| ariamont a răspuns:

Pai, din cauza ca profesorii si directorii, in frunte cu Ministrul de Educatie ne cred prea prosti, din cauza rezultatelor la bac si la admiterea de la liceu, au presupus ca nu ne-ar strica mai multa invatatuta.

Ce sa mai, numai in Romania sa nu stai! Iti iau si timpul liber pentru ca ei sa-si ia niste bani in plus...

Parerea mea. happy