| Toxic033 a întrebat:

Need help;(
Problema epica: cosurile.
uah! nu le mai suport. Cum sa va spun am 14 ani, inteleg sunt la pubertate, si pot zice ca mi-au aparut devreme pe la 11-12 ani straight face
Am tenul mixt,deci majoritatea imi apar pe zona T [frunte, nas, barbie] Eu zic ca imi apar din cauza porilor care sunt extrem de dilatati straight face impotriva cosurilor am incercat de toate : garnier pure A; mibazon; tinctura de propolis; un gel special pentru cosuri; o lotiune tot pentru cosuri. am incercat si cu stupida de pasta de dinti chiar! uof! si nici nu pot sa le acopar cu fond de ten ca nu se acopera calumea laughing. Vreau si eu sa intru la liceu cu un ten normal, deci nu stiti cumva daca porii se pot inchide la loc? sau remedii pentru stupidele de cosuri? Multumesc frumos:* happy

3 răspunsuri:
| Xtadelo a răspuns:

Iti recomand sa mergi la un medic dermatolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Aplica pe fata o masca cu miere o data sau de doua ori pe saptamana. Mierea de albine are proprietati antibacteriene, astfel incat este excelenta pentru dezinfectarea si vindecarea petelor rosii minore. In plus, mai are o mare calitate: actioneaza cu delicatete asupra pielii sensibile.
Te pup!

| carinutza25dragutza a răspuns:

Buna!
si eu am avut problema asta. aveam un cos mare pe nas, dar ghici ce am facut? m-am dus la cosmetica, iar acolo iti aplica o gramada de masti simple, termice bla bla bla nu dureaza mult. 30-50 de minute. dupa cosul s-a dus. incearca si tu asta! happy