| Mariii1 a întrebat:

Niciodata nu am reusit sa imi fac linia aceea cu tusul, perfecta. Clar, nu sunt indemanatica, creionul nu imi place cum face linia, iar tusul solid nu l.am incercat. Care e mai usor si mai persistent?

2 răspunsuri:
| Ruxandra15 a răspuns:

Acela gen crema sau solid cum ii zici tu. Incearca sa folosesti o pensula speciala nu aceia de la cel lichid. Pentru codita lipeste o bucata de scoci in coltul extern care sa se uneasca cu spranceana si asa vei duce linia cat de drept vrei si cat de lunga. Mai usor e cu tus tip stilou pentru incepatori dar cel mai bun e cel gel(solid)desi se usuca foarte repede lucrezi mai usor cu el.

| Omulcarearenevoiederaspunsuri a răspuns:

Si eu sunt la fel de neindemanatica! Pentru nceput mi-am luat un tus de la Avon CZolor trend si am exersat cu el de ma durea mana si aveam 100 de draci si injuram de numai puteam.Usor usor am reusit cat de cat si mi-am achizitionat un tus de buna calitate de la Sephora.Sincer si cel de la Avon este foarte bun doar ca trebuie sa mai apli pe el uncreion negru ca sa stea si sa nu se crape dupa cateva ore. Toti spun ca o sa reusesti dupa mult exercitiu si crede-ma este foarte adevarat!