| Mihaela_5726 a întrebat:

Niste citate interesantebig grin? fundita

Răspuns Câştigător
| adee_6203 a răspuns:

cel ce M-ã va cãuta cu toatã inima M-ã va gãsi!
"putin vrei, putin ai!"
"Important nu e ce s-a facut din om, ci ce face el din ceea ce s-a facut din el" - Jean Paul Sartre
"Daca Dumnezeu m-ar intreba ce-i doresc eu neamului meu, i-as raspunde: da-ne Doamne cat mai multi oameni de caracter!" - Iosif Vulcan
"Fiecare om este un tot pentru sine; caci daca a murit, totul a murit pentru el. De aceea fiecare vrea sa fie totul pentru toti" - Blaise Pascal
"Daca am putea sa ne vedem cu ochii celorlalti, am disparea intr-o clipita" - Emil Cioran
"Oamenii te iarta daca faci crime. Dar nu te iarta daca esti fericit" - Constantin Noica
"Datoria este necesitatea de a indeplini o actiune din respect pentru lege" - Immanuel Kant

FUNDITA TE ROG?:X