| deffect a întrebat:

Niste povesti cu fantome imi spuneti si mie? Asa o poveste de noapte buna :d

Răspuns Câştigător
20 răspunsuri:
| Veve :X a răspuns:

Pai ai nevoie si de copii mai mici laughing nu de alta dar sa razi mai bine whistling laughing

pai era odata langa scoala unde invat eu (de fapt nu stiu daca este adevarat ) 2 baieti mai chiulangii din firebatting eyelashes. intr-o seara la ora 12 bate cineva la usa. baietii se sperie si totusi merg sa deschida happy era o domnisoara imbracata in alb :``imi puteti da un pahar cu apa? `` a intrebat ea. baietii i`au dat apa apoi ea a disparut. a2a seara la fel : bate la usa cineva, era fata le cere un pahar cu apa apoi dispare. a3a seara iar bate fata la usa, iar le cere apa si iar dispare. a4a zi dimineata merg baietii la medic sa ceara niste scutiri, dar cand se indreapta spre biroul medicul unul dintre ei observa o poza : era fata care de 3 nopti vine la ei. speriat, baiatul care observa poza o intreba pe d`na doctor : ``nu va suparati, cine este fata aceasta? ca vine la noi de 3 nopti la ora 12 si ne cere un pahar cu apa apoi dispare``; ``nu se poate asa ceva! aceasta este fiica mea! si este moarta de 5 ani!``, spuse d`na doctor. baietii albi ca varul se scuza apoi merg acasa, ingrijorati. noaptea, tot la ora 12 bate cineva la usa : era domnisoara care, dupa obicei, le cere un pahar cu apa. inainte sa ``dispara`` unul dintre baieti o retine : ``domnisoara! nu va suparati am si eu o intrebare : sunteti strigoi?`` la care fata ``DAAAA!``

mnda nu prea amuzanta tongue nici infricosatoare tongue iti recomand sa fi serios cand povestesti cuiva asta si cand ajugi la partea cu ``DAAA!`` sa strigi din tot sufletul laughing cand vei auzi pe langa strigatele tale alte strigate atunci povestea este 100% reusita rolling on the floor eu cand am auzit`o era sa cad (stateam pe niste scari ) laughing iar alta prietena de-a mea a strigat 10 minute laughing

Bafta laughing :*

| Gabriela0206 a răspuns:

Vrei o poveste de groaza pe bune? Care sa iti ridice parul din cap si sa te faca sa plangi? Care sa te faca sa regreti ca te-ai nascut? VREI?

Vino sa-mi faci tema la mate...

| andreea4ever a răspuns:

Http://www.spectrulrealitatii.ro/

de aici iei cele mai tari povesti de groaza

bafta

| alexalex07 a răspuns:

Lol

| alexalex07 a răspuns:

M sa povestesc si eu ceva din ce am trait eu si cea mai buna prietena a mea cand eram mici cam vreo 7 ani… eu de mica eram pasionata de fantome si credeam, dar prietena mea nu credea si radea de mine cand ii ziceam ca as vrea sa vad o fantoma… si acum sa incep sa va povestesc cateva intamplari de-ale mele… era iarna si eram sus la etaj (la tara) cu prietena mea si ne jucam, eu m-am uitat dintr-o data in visinul de la casa unde se afla garajul bunicului meu (toti vecinii si cateva rude de-ale mele zic ca este un loc batnuit si blestemat, dar bunicii mei sunt singurii care nu cred ca s-a intamplat ceva acolo) si am vazut ceva negru in copac, dar nu mi-am dat seama ce este si am crezut ca e o fantoma, i-am zis prietenei mele sa plecam deoarece am vazut o fantoma si era si ceata afara, iar ea a inceput sa rada si zicea ca sunt nebuna daca mi se pare ca vad o fantoma, iar atunci am auzit ceva pe acoperis, iar ea s-a uitat si a inceput sa tipe si a fugit jos, apoi eu m-am uitat sus si am vazut din nou ceva negru si am fugit jos dupa ea, iar cand am ajuns jos usa ca sa intram in casa la bunicii mei era blocata si nu s-a deschis decat dupa 10 min cand au auzit bunicii mei strigatele noastre si busiturile noastre in usa… Un alt lucru care mi s-a intamplat si a fost ciudat a fost peste 2 ani, dupa ce ne-am speriat atunci: afara tuna si fulgera, dar noua nu ne era frica si stateam intr-o camera in care mereu se bloca usa, ne dadeam mari curajoase, apoi am inceput sa ne amintim de ce ni s-a intamplat inainte si sa vorbim despre fantome, iar atunci dulapul care era inchis cu cheia s-a deschis singur, iar noi doua ne-am speriat si am incercat sa iesim de acolo, cand am reusit sa iesim am fugit repede afara si ne-am chemat bunicii, iar cand ne-am intors era inchis din nou, ciudata chestia, dar pe minte tot nu m-a convins ca exista fantome, ci doar au fost anumite chestii care ni s-au parut ciudate si nu a fost o fantoma… apoi peste 1 an am fost in locul blestemat din acel oras si m-am ascus de o fata acolo, dar m-am uitat in spate si am vazut o fantoma care arata la fel ca mine, iar de atunci mi-am zis ca exista cu adevarat fantome si nu mai trebuie sa caut dovezi… dar nu m-am putut opri… acum 3 ani (eu avand 13) tocmai ma gandeam la fantome si ma duceam la un prieten sa ii dau niste carti, dar pe scari m-a luat f rau ameteala si mi s-a parut ca am vazut ceva inainte sa inchid ochii si sa cad, m-am trezit in 2 min cred nu stiu sigur, dar am stat din cauza cazaturii 1 luna in spital, iar de atunci nu am mai cautat fantome ca sa nu imi fie frica de accidente sau ceva de genu`… dar azi am simtit nevoia de a incepe din nou… am inceput sa caut din nou fantome, pentru ca am inceput sa nu mai cred in ele, iar atunci cand nu mai cred simt nevoia sa cred din nou (si nu stiu de ce)… acum eu si prietena mea suntem singurele care stim ce s-a intamplat, iar ceilalti zic ca ni s-a parut sau ca suntem nebune… iar acum puteti crede ce vreti, nu va oblig sa credeti in fantome, dar nici sa nu crezicryingcryingsad

| Aurelia_6050 a răspuns:

Aici nu sunt povesti chiar cu fantome, dar sunt de groaza:
http://punkandrock.3xforum.ro/......aranormal/

| laara a răspuns:

Cauta pe net povesti despre iele :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hgfhf

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era un baiat alex si venea de la o petrecere.pe drum era un om cu gheare lungi sprijinit de un copac.la intrebat pe alex daca vrea sa fumeze.alex a refuzat.cand a ajuns acasa i sau deschis poarta singura.cand a ajuns in casa i-a spus lu tasu ca e cineva in curte. tasu s-a uitat sa vada ce este si nu era nimc. dimineata alex avea sange pe perna.cand s-a dus la copacul acela iarba era ara. din ziua aceea nimeni nu a mai auzit de alex

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca la Google spectrul realitatii sau povesti cu fantome - citatepedia big grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nebun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca povesti cu fantome- citatepedia, spectrul realitatii, almeea, fenomene straniibig grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... intra pe spectrul-realitatii sau pe citatepedia ca is cele mai populare siteuri si cele mai cool cu povesti de groaza.winking succes happy sau daca nu te fascineaza creeazati un blog despre chestii paranormale iti zic eu in 1-2 ani o sa fie blogu plin la mine a mers big grin pup kiss succes bibianca_bya206546 id meuwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

**::Ciudat::**

Andrei ii placea sa isi petreaca timpul in podul cel vechi din casa ei. Ea nu avea pe nimeni asa ca dormea singura in pod nu intraznea sa coboare in casa de oarece zicea ca nu se simte in siguranta. O data o prietena de a ei a venit la ea cand a vazut ce ciudata e Andra cu adevarat s-a speriat si a deschis gemuletul podului. Andra a inceput sa tipe tare si a intrebat-o pe Mia ( prietena ei)
-Ce ai facut?! Nu vreau lumina urasc lumina urasc razele soarelui! Pleaca si sa nu mai vi niciodata in casa mea!
-Uite ma la ea! Dupa ce ca am acceptat sa vin in harababura asta de pod tu mai si bagi strambe ei bine nu mai esti prietenena mea nu mai vreau sa fiu prietena cu o ciudata ca tine! Hai pa!
Andra incepu sa planga pentru ca singura prietena pe care o avea a lasat-o singura, in voia sortii. "Fie ce-o fi..."
Andra puse mana pe un cutit si isi taie venenele.
Dimineata, Mia s-a ingrijorat dupa discutia de seara trecuta si a mers la Andra sa vada ce s-a intamplat, si mai ales sa-si ceara scuze. In casa se auzeau plansete groaznice, era sange peste tot.
Mia merse in pod unde o vazu pe Andra pe jos, intr-o balta de sange dar nu plangea!
-Alo, cine e? Hei...Alo!
Mia a fugit la usa sa o deschida dar usa era blocata. Vazu un spirit mic de fetita mergand spre ea.
-C-c-c-ci-nee esti?
-Spiritul Andrei tu mai lasat balta cu o ura "Esti ciudata nu vreau sa fiu prietena cu o ciudata".
-A fost o greseala chiar trebuia sa faci asta? Esti asa o...
Andra se supara. DIn gura ei iesea sange si era alba.
Mia se napusti la usa si incepusa planga. Deageaba. nu era scapare. Prietenul Miei se uita pe geam si a vazut scena cum Andra o omorea pe Mia el a inceput sa tipe si sa fuga dar sa impiedicat de o cruce din curtea Andrei. Spiritul ei a venit si l-a omorat iar cine incearca sa mearga in casa aceea va fi omorat de cele 3 spirite.

THE END

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EU am spus-o aia cu titlu Ciudat numa am fost pe anonim ca am uitat parola Lol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost O data O fantoma, acum sunt mai multe. Sfarsit.

| strike118 a răspuns:

Pai eu eram la un notar cu mama mea, ea se duse in cladire iar eu ramasesem afara caci ma plictiseam inauntru.Ma uit eu la un balcon (fix langa notar)...era unul vechi si cred ca o batrana statea acolo bolnava.Ma uitam la perdele ca poate imi trece si mie plictiseala asta odata si am vazut o fata dupa jaluzele (ele nu s-au miscat cand a aparut umbra aia). Avea o fata ciudata, zambea rautacios si avea ochii albi sau rosii cu care se uita fix la mine. Semana a un fel de zombi. Ma-m speriat repede si am fugi in cladirea unde era mama mea si am stat acolo.

| YoKo399 a răspuns:

Cauta pe google povesti cu sanziene si o sa-ti dea undeva noaptea sanzienelor.laughinghappy

| radu123_7218 a răspuns:

Daca vret povesti despre fantome apelati la mine ca se pare ca eu sunt batuit mi se tot intampla lucruri ciudate in ultimil timp si am cam vreo 67 intamplari ale meale foarete ingrozitoare,, si daca vreti sa vi le spun bagatii id-ul meu de mess radu_cristache.va spun doar una acum.deci.(daca ati auzit vreodata de cele 3 fantome pe nume iele). deci eram la teren.noi avem terenul de fotbal langa cimitir si eram singur ee am vazut 3 femei, nu stiam ca sunt fantomele iele si cand antors capul spre mine le-am vazut la fata si m-am speriat,,(fantomele iele au sange pe fata si sint imbracate in alb) siii cum spuneam m-am speriat si am luat-o la fuga eee. fantomele iele tot ma urmareau dar eu am luat-o in drum spre biserica ee cand am ajuns in fata bisericii fantomele iele disparusera.asa a fost una din intamplari cum spuneam daca vreti mai multe si cu alte fantome contctatima pe id-ul meu de mess radu_cristache

| Sprite_Uzzy_1993 a răspuns:

On November 19, 1995, Wem Town Hall in Shropshire, England burned to the ground. Many spectators gathered to watch the old building, built in 1905, as it was being consumed by the flames. Tony O'Rahilly, a local resident, was one of those onlookers and took photos of the spectacle with a 200mm telephoto lens from across the street. One of those photos shows what looks like a small, partially transparent girl standing in the doorway. Nether O'Rahilly nor any of the other onlookers or firefighters recalled seeing the girl there.

O'Rahilly submitted the photo to the Association for the Scientific Study of Anomalous Phenomena which, in turn, presented it for analysis to Dr. Vernon Harrison, a photographic expert and former president of the Royal Photographic Society. Harrison carefully examined both the print and the original negative, and concluded that it was genuine. "The negative is a straightforward piece of black-and-white work and shows no sign of having been tampered with," Harrison said.

But who is the little girl? Wem, a quiet market town in northern Shropshire, had been ravaged by fire in the past. In 1677, historical records note, a fire destroyed many of the town's old timber houses. A young girl named Jane Churm, the legends say, accidentally set fire to a thatched roof with a candle. Many believed her ghost haunted the area and had been seen on a few other occasions.

This video, in two parts, looks at some of the other sightings of appartitions in the building, but questions the authenticity of the photo. (Unfortunately, they examined a print of the photo and not the original negative.) See it here: Part 1... Part 2 e in engleza, dar e tare...