| Anamaria156 a întrebat:

Noi la scoala facem inot dar mi-e cam rusine in costum de baie pentru ca sunt putin grasa! Intrebare:Ce as putea face?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Iti iei din ala dintr-o singura piesa, la ala nu se vede asa rau si ia-ti si intr-o culoare inchisa.

| Andreeush a răspuns:

Daca e obligatoriu sa participi la inot si sa vii in costum de baie atunci ia-ti un costum dintr-o singura piesa si nu pune la suflet comentariile rautacioase?

| AMa19 a răspuns:

Oamenii din jurul nostru nu au niciun drept sa ne critice, insa totusi o fac, iar prin acest lucru dau dovada de lipsa de respect. Si cel mai probabil stii acea zicala " ce dai, aia primesti ", asa ca ii poti trata la fel cum o fac si ei.
Sau poti foarte frumos sa le spui, ca atat timp cat pe tine nu te deranjeaza cum arati, pe ei de ce i-ar deranja?
Insa, daca nu iti place cum arati, oricand poti sa faci o schimbare. Este foarte bine ca faci inot, te poate ajuta foarte mult sa slabesti si sa te inalti. Insa nu este suficient daca adopti o alimentatie nesanatoasa si pogata in zahar si grasimi.
Incearca doar sa iti controlezi putin alimentatia, sa faci putina miscare si totul o sa fie bine. O sa fii surprinsa ce schimbari vor avea loc asupra corpului tau daca renunti la zahar si grasimi, prajeli. Si tu te vei simtii bine, asta dupa ce treci de pragul in care ai vrea sa mananci si cu ochii ceva ce nu este sanatos.
Mult succes si nu ii lasa pe ceilalti sa te faca sa te simti prost.