| Andreeaioan115 a întrebat:

Nu dorm nopțile, el ii oferă flori fetei, oare nu sunt specială? De ce numai rau mi se intampla?

Răspuns Câştigător
| SlayFancxz a răspuns:

Stiu ca ce o sa zic o sa para banal dar peste cativa ani o sa iti dai si tu seama chiar daca la momentul actual nu vezi nimic bun in nimeni si nimic si nu vezi rostul vietii.totul o sa fie bine si crede ma, tu ai castigat prin simplul fapt ca acel baiat nu este in viata ta.de ce? pentru ca este cel mai probabil o persoana toxica.iesi cu prietenii si distreaza te cat poti.esti o persoana foarta speciala, sa nu uiti asta si toate persoanele care sunt ok o sa se comporte cu tine cum trebuie?

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu dorm nopțile,
Și?
el ii oferă flori fetei,
Este gest simbolic, că nu poți mânca flori. Dar de asta nu poți tu dormi, de grija a ce face el cu alta. Nu degeaba se spune că prostul moare de grija altuia. A murit, mortul, lasă-l îngropat, noare u-l lăsa să te bântuie fantoma lui. Nu înțelegi că s-a terminat.
oare nu sunt specială?
O, ba da, ești specia de floare care moare ne polenizată. Polen, fluture, ești specială. Fluture nu vei fi niciodată, aripi, niet.
De ce numai rau mi se intampla?
Fiindcă interpretezi greșit binele și răul. Nu există bine și rău separat. Există o entitate binerău sau răubine. Se întămplă fiindcă ai atitudini vegetale, de floare, lași să se întâmple și în loc să înflorești, aștepți să te ofilești. Ceea ce este rău. Binele este că ești liberă din nou, și ai învățat ceva, sau nu? Ce? Că nici o iubire nu e eternă, nici una.

oare nu sunt specială?

| Andreeush a răspuns:

Caută pe altcineva, nu te mai gândi la el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred că tu ești troll

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești specială. Doar că pentru altcineva din lumea asta. happy

| Dana2103 a răspuns:

Vrea sa i o... ceva timp dupa se plictiseste. O cere pe aia care face bani, crede ma

| NarcisIfrim a răspuns:

Rau ti se intampla, doar daca la randul tau ai facut rau, intelegi?

| Cosmin89321 a răspuns:

Ai crush pe unu care nu are crush pe tine, e simplu, e greu sa faci pe unu care ne te iubeste sa te iubeasca

| Ioana035 a răspuns:

Toti trecem la un momendat prin etapa iubirii neimpartasite. Este ceva normal, se intampla des, si crede ma (chiar daca probabil asa ti se pare) ca nu este un capat de lume. Daca nu ar fi si zile innorate, nu ai sti sa te bucuri de cele insorite.
Fiecare e special in felul sau, va veni si la tine acea persona care sa te vada speciala, la timpul sau.
Pana atunci, sfatul meu este ca timpul pe care il petreci acum suferind sa ti l dedici tie si sa fii impacata tu cu tine.
Toate vin la timpul lor, ai sa vezi.
Si inca ceva, gandeste te ca totul se intampla cu un motiv si nu lua anumite experiene ca fiind rele: ia le drept experiente si atat (cand te gandesti la nefericire, atragi nefericirea)