| dadablackcat a întrebat:

Nu exista perfectiune. dar de ce unii se cred perfecti?

7 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Fiindca au un ego prea mare ...in realitate sunt doar niste idioti!

| stefaniacristina77 a răspuns:

Heilove struck! Perfectiunea exista dar perfectiunea este aproape cel ai mare defect. Oamenii care se cred PERFECTI sunt cei care sunt narcisisti si se cred cei mai mari si mai tari deoarece se pricep la un anumit lucruri. Perfectiunea este cel mai mare defect!

| Pitic a răspuns:

Se cred perfecti deoarece ei stiu foarte bine ca nu e asa si vor sa demonstreze contrariu facandu-i pe ceilaltisa creada asta.
Le este frica de realitate si nu pot accepta ca perfectiunea nu exista

| iiSceneXX a răspuns:

Majoritatea celor care isi dau importanta in public, au o situatie cam rea acasa. Nu toata lumea are parinti ca sa le asculte problemele, care sa ii ajute la teme, care sa le ofere confortul meritat. Si atunci acele persoane, daca nu pot sa se simta confortabil in familie, isi dau importanta in public, pentru ca le este frica ca o sa ii uite toata lumea.In general persoanele astea, cand sunt mari, cam regreta de tot ce au facut/abuzat in copilarie/adolescenta. Sau pur si simplu au destui bani, si daca ai bani, ei cred ca pot avea totul, si atunci manipuleaza oameni intr-un mod nu tocmai placut. De aceea se intampla toate cate se intampla, si poate ca am fi mai OK daca nimeni nu s-ar mai crede cu nasu' pe sus, si toti si-ar vedea de treaba. Doar ca mereu, cineva va fi primul, cel mai interesant si cel mai important. Dar dupa mine este o prostie. Toti suntem egali. Nimeni nu e mai presus cu nimic fata de cel ce langa el. happy

| aly a răspuns:

Pentru ca sunt prosti

| dadablackcat explică:

Da.dar e urat cand il critici pe altu' si incerci sa-l schimbi ca nu e pe placu'tau.si astfel devi o "marioneta"...iar acela care te schimba e"perfect"...

| dadablackcat explică:

Va multumesc frumos tuturor:*