| LCD a întrebat:

Nu imi pot tine unghiile lungi deloc. Se rup singure.se despica.agata.si as amai departe. Am decis sa le tin scurte. Vreau ideei.cum sa le fac...modele.pentru unchii scurte. Eu le dau cu intaritor si uneori imi fac manichiura framtzuzeasca.atat sad daca nu le dau o culoare, model ceva.arata urat si neingrijit, se murdaresc si repede

9 răspunsuri:
| Andraa a răspuns:

Oja neagra arata mai bine pe unghiile scurtebig grin si iti mai poti face o floricica mica si albabig grin

| cretzufinish a răspuns:

Ia niste calciu lactic ca supliment, mananca lactate, sau tine-ti unghiile 10 min in zeama unei lamai, foloseste o crema de maini pentru unghii. Iar ca modele de unghii poti incerca sa ti le "pictezi" pe lungimea unghiei, sau cu ceva dungi ca sa dea ideea de alungire. Si utilizeaza mai mult oje non-colorate alb si negru happy

| cretzufinish a răspuns:

Crema pentru maini si unghii am vrut sa scriu happy

| username_8290 a răspuns:

Eu imi tin unghiile o data pe saptamana in miere si zeama de lamaie. cam 20-30 de min. dupa o luna nu o sa ti se mai rupa.

| pisoias a răspuns:

Ai lipsa de calciu, deci bazeaza-te pe lactate.Despre unghii pot sa-ti recomand un lac de unghii.

| Denysa-Myhaela a răspuns:

Asa se intampla si la mine la fel ca la tine nai calciu, eu vreau sa imi cumpar Perfectil supliment alimentar pentru. par si unghii mi-a spus o prietena sa cumpar acest medicament ea dupa cea luat 10 capsule ia s-au intarit foarte mult uinghiile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Papa branza, cate un cubulet de drojdie de bere din cand in cand mai ia cateva minerale, bune pentru dinti pentru par, o nuanta de roz, pilite frumos si sunt gigea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa le dai cu lac si sa pui o floricica se pot cumpara benz si oricum sunt mai usor de pus decat sa facii.Si eu am unghi scurte pentru ca stau mult cu ele in apa si se inmoaie si imediat se rup