| Swany a întrebat:

Nu inteleg ceva straight face

Cand trec niste fete fitoase pe langa mine de fiecare data au ceva de comentat x(

Cum ar fi :

"Uita. te la aia :o cum e imbracata"

Desi.eram imbracata normal thinking

Wtf`?raised eyebrows

Ma intreb daca e invidie sau rautate? rolling eyes

Răspuns Câştigător
| Ralux a răspuns:

Nu sunt de acord cu ce a spus romanticgirlX, pentru ca nu trebuie sa te cobori la nivelul lor si nu trebuie sa le faci pe plac.Trebuie sa fii tu insati, si cand le auzi spunand asta zambeste, spune "Multumesc, am lucrat mult la look-ul asta ca sa nu va fac pe plac" si treci mai departe indiferenta. Evident, este fifty-fifty laughing si invidie si rautate.Iesi cu prieteni de valoarea ta, si niciodata dar niciodata sa nu pari ca ele sau sa le faci pe plachappy. Doar nu vrei sa ajungi si tu ca ele:vipere superficiale.

Succes!

29 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Da stiulaughing .si eu am avut problema asta pana m`am enervat intr-o zi si le-am injurat pe toate si am facut scandal in toata scoala si tot lor le-a scazut nota la purtare smug laughing
Mergi cu capul pe sus si fi mandra ca esti observata!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Se cred ele vai doamne mai atragatoare si mai bine imbracate.Asta o fac pentru ca asa s-au invatat.nu stiu daca e invidie dar rautate cu siguranta e.winking
Oricum ar fi trebuie sa nu le bagi in seama.Nu au ele nimic in plus fata de tine.Asa ca nu le baga in seamabig grin

| Antrax a răspuns:

Nu au ce zice au tupeu doar pentru ca sunt doua sau mai multe daca ar fi singure nu ar avea tupeu sa comenteze. Nu le baga in seama, sunt geloase pentru ca, cred ca esti ma frumoasa decat ele.

| anaid a răspuns:

Nu e invidie...nu e rautate...este pur si simplu obisnuinta...asa s`au obisnuit ele sa comenteze de fiecare data cand au ocaziawinkingignora`lewinking

| Pho3nix a răspuns:

O fac si cu rautate si cu invidie.
Asa sunt fitoasele.
Oricum...incearca sa le ignoriwinking.

| Nastia a răspuns:

Daca zici ca sunt fitoase inseamna ca nu te imbraci al moda sau nu te imbraci la fel de cool ca ele,... e pura rautate, ...ar trebui sa incerci sa te imbraci cat mai modern,.
sunt sigura k vei gasi ceva pe placul tau,...

| lolly_3072 a răspuns:

Probabil nu mai au ce comenta sau barfi.

| Chocolate a răspuns:

Razi de ele cat is de proastelaughing...

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Insamna ca te imbraci/te porti decent. E chestie de educatie. Du-te pe Pitzipoance.ro...Le vei gasi acolo, sigur, si te vei simti mult mai bine. Stii vorba aia? "Nu-i frumos ce e frumos, e frumos ce-mi place mie".

| Puiutz a răspuns:

Invidiee... stiu cum ii. is geloase laughing). dale` draq. nu merita nici o atentie oh go on. se dau atat de mari. rolling eyes cand is atat de mici laughing). ma ref` k nu va valoreaza nimic.
U doar nu le baga in seamahappy
:*:*:*>big grin

| CrucifiedCountess a răspuns:

Cunosc sentimentul.mai ales ca ma imbrac si cam gothic cateodata... da cred ca ma tine, o intreb daca are vreo problema cu mine. daca nu... ii fac un semn "placut" si trec mai departe...sunt cu mult below me ca sa ma "oftic" de ceva big grin

| FoXy a răspuns:

Tu ai zis"fete" deci sunt mai multe ele fac asa numai de fata cu prietenele lor deorece vor sa dea impresia de superioritate, ca ele sunt cele mai tari. Tu in cazul asta ar trebui sa le spui sa isi vada mai intai lungul nasului si dupa sa comenteze

| Stixie a răspuns:

Nu înţeleg ceva.de ce trebuie să le dai atenţiee?
Adică, dacă vor să comenteze nişte chestii total aiurea n-au decât.Nu te mai lua după toate vorbeleoh go on. Până la urmă sunt doar nişte"vorbe"winking

| urbanghost a răspuns:

Eu cred ca e prostie, incultura si proasta educatie.

| Swany explică:

Si eu ma imbrac cateodata "cam gothic"

dar m.am saturat de atatea comentarii x(

Răspuns utilizator avertizat
| alecs_5368 a răspuns:

Stii unele persoane sunt atat de "obsedate" de propria lor persoana incat nu stau sa se "studieze" mai intai pe ele si astfel nu au nimic mai bun de facut decat sa critice pe altii...incearca sa le ignori pur si simplu

| turtl3 a răspuns:

Conteaza? Ignora-le.

| marinsky a răspuns:

Is niste fitoase care nu au nimic in cap.Ignora-le.Nu merita sa le dai atentiewinkinghappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca esti cineva. Daca nu erai nu erai bagata nici intr-o seama. Zimbeste cu intelegere si mergi mai departe...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un pic din amandoua big grin Asa-s fitoasele. Poate au ciuda pe tine ca esti mai naturala decat ele, esti draguta si fara 5 kile de fond de ten si buzele(si pe deasupra, pana sub nari) incarcate cu ruj.Sa-ti zic, fitoasele de obicei n-au nimic in cap, da-le-n saracia lor.Iti gasesc nod in papura pentru orice.Nu trebuie sa-ti pese de ele, asta e comportamnetul lor nativ, firea de vipera.Eu le mai numesc "shtoarfe"hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca invidia le maninca cel mai mult! cind le mai auzi te rog sa rizi in hohote si sa te tii cu mina de burta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai zis"fete" deci sunt mai multe ele fac asa numai de fata cu prietenele lor deorece vor sa dea impresia de superioritate, ca ele sunt cele mai tari. Tu in cazul asta ar trebui sa le spui sa isi vada mai intai lungul nasului si dupa sa comenteze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invidie fata asa au proastele si nu au cf si se leaga de lume ai increere in tine si nu le mai baga in seama succes:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai
o combinatie intre invidie prostie si prostie pura...= fata visurilor noastrerolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mod normal alea-s pitipoance si nu ar trebui sa te intereseze ce cred niste taranci chiar daca-s crescute la oras

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt fitoase si nu imi plac de proaste nu le baga in seama sadsadsadsadsadsadsadsadsadkiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... poate fi ambele moduri. daca. fetele acelea te cunosteau atunci ar insemna invidie dar. daca fetele nu te cunosteau evident aia insemna rautate deorece. nha poate ereay mai bine imbracatabig grin

| ginady a răspuns:

Nu trebuie sa le acorzi importanta... vor avea mereu ceva de comentat insa tu trebuie sa le ignori si sa fii constienta de calitatile tale! nu uita:lumea are atata putere asupra ta cata le dai!