| SoRandom21 a întrebat:

Nu ma simt in siguranta...

Am 14 ani... ca oricarei persoane de varsta mea imi umbla fluturi in stomac si ma indragostesc
M-am indragostit si sunt cu cineva. El ma iubeste mult si imi zice mereu ca nu m-ar lasa pe alta si alte chestii de genul. Stiu cum e cand esti cu cineva care nu te iubeste si imi dau seama ca acum nu e cazul. El e o persoana mai ciudata adica anturajul l-a influentat negativ si i-a bagat tot felul de chestii in cap.
Stiu ca vrea sa ramana cu mine cat mai mult si imi zice ca e prima oara cand simte acest lucru. Uneori imi arata ca vrea mai mult decat saruturi si lucruri din astea dar mi-a zis de n ori ca nu mi-ar face ceva fara sa vreau si ca daca va fi sa il iubesc si eu la fel de mult ma va astepta si 2 ani.
16 ani e si asa PREA DEVREME, dar nu asta e ideea. Ma simt ca si cum s-ar putea ca intr-o zi sa doreasca acest lucru prea mult si sa-si arate alta fata decat pe cea pe care o cunosc, insa noi am fost intr-o tabara impreuna ne-au incuiat niste fete in camera doar pe noi 2 si nu mi-a aratat ceva gen "gata acum am sansa e timpul" dar totusi nu pot scapa de starea asta gen "nu ma simt in siguranta". Cum scap de piticii astia de pe creier?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| monstrulet a răspuns:

De pitici scapi doar lasand sa treaca timpulhappy

| Raymiiiii a răspuns:

In primul rand vreau sa spun ca esti o fata inteligenta.De ce? Stii si tu.
In al doilea rand,cel mai bine e sa ii spui ce nu vrei sa se intample, iar el ar trebui sa inteleaga, nu te poate obliga sa faci ce nu vrei.Si pe langa asta, te rog din suflet pastreaza-ti parerea si nu face sex de la varsta asta sau chiar 16 ani.De ce? Pentru ca esti mul mai expusa cancerului de col uterin, iar de asemenea copilaria nu va mai fi la fel.Adica te vei simti mai matura.Si eu am 14 ani...sunt baiat si nu as face asta doar de dragul fetei...si al meu,nu ma simt pregatit.
Daca isi arata alta fata, termina cu el, nu merita sa stai cu cineva care te obliga sa faci un lucru care iti dauneaza sanatatii si copilariei.
Toate cele bune, si ai grija.
Cu stima.