| Mereuvoifiasa a întrebat:

Nu mai stiu ce sa mai fac sad un sfat va rog ' stau cu un baiat de 3 luni si cv dar ne certam mereu nu pot sa vorbesc cu el ca se inerveaza pana acuma cred ca ne-am lasat de 100 de ori si ne-am impacat ori! Ma si inselat imi cerea ca sa-l iert ca a fost un prost dupa 3 zile neam ampacat am zis 'hai sai mai dau o sansa ' il iubesc zice ca ma iubeste imi zice ca sunt foarte rece cu el i-am zis ca din cauza lui... Nu mai stiu ce sa mai fac m-am saturat ca mereu ne certam si ne lasam si ne ampacam am vb si cu el asta si el zice ca s-a saturat dar asa este el. Ce sa mai fac? El este foarte vagabont. Dati-mi un sfat? Dau fundiza :3

5 răspunsuri:
| Hakuouki a răspuns:

Voi nu sunteti capabile sa intelegeti persoana de langa voi, in conditiile astea, cum poate fi vorba de iubire? E doar o pasiune daca nu doar o atractie fizica, deoarece daca l-ai iubii, l-ai cunoaste si nu ar fi nevoie sa ne intrebi pe noi. Un baiat are nevoie de un imbold pentru a lupta, arata-i ca esti doar a lui prin afectiune, strange-l in brate, joaca-te cu el, etc, arata-i ca tii la el, degeaba i-o spui, vorbele nu fac doi bani. Daca se intampla sa va certati si dupa, ceva il nemultumeste in relatia voastra si nu e tocmai ok sa lupti doar tu si deci, lasa-l si cauta alt tip.

| Blamely a răspuns:

Daca tot zici că-i "vagabont" și deja te-a înșelat, crede-mă, nu are rost să continui. Indiferent cât ai încerca, n-ai cum să-l schimbi, și chiar dacă ai putea, asta nu-i tocmai o dovadă de iubire. Eu zic să lăsați deoparte un singur lucru și anume împăcările.

| BornToBeLoved a răspuns:

Iti Zic scurt
Draga mea! Daca te-a inselat o data, nu se va opri! Iti
Pot garanta. Nu stiu ce te face sa stai langa el, dar Zic
Ca nu merita.
Sigur te asteapta ceva mai bun, nu te teme ca o sa ramai
Singurahappy nu va fi
Asa!

| selfieimage a răspuns:

Nu pot sa cred, tu ai scris "Ma si inselat", si totusi pare ca nu stii semnificatia acestui fapt. Daca te-a inselat, de pe acum, inseamna ca nu este capabil sa aiba o relatie serioasa, inseamna ca o va mai face si inseamna ca tu nu nu cunosti pe deplin oamenii, ceea ce te face imatura. Asa ca, singura solutie este sa il parasesti, pana ce nu vei fi umilita inca o data. In niciun caz sa nu ai asteptari mari de la el, te umilesti singura. Daca te va insela a doua oara, pe langa faptul ca vei fi ranita, vei fi dezamagita, iar cei din jur te vor gasi pe tine vinovata, nu pe el. Asa ca ia masuri!

| Mereuvoifiasa explică:

Este foarte gelos el