| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai vreau sa plang si sa ma emotionez din orice si sa pun totul la suflet! Mereu mi se intampla acest lucru fara vointa mea. sad Ar exista ceva care sa ma faca mai nepasator, mai dur? Uneori oamenii ma iau la misto din aceasta cauza si nu imi place si ma supar. Deci ce as putea face? sad Mentionez ca sunt baiat si am 15 ani.

4 răspunsuri:
| ReveuseKaari a răspuns:

Sincer un băiat mai sensibil mi se pare foarte drăguţ. Oricum, toturor ne pasă de ce se întâmplă în jurul nostru. Chiar dacă unii fac pe durii, nu înseamnă că nu sunt niciodată răniţi. Toţi punem lucrurile la suflet, că doar de-asta suntem oameniwinking. Nu cred că există leac pentru asta.

| DianaAndra1 a răspuns:

Oof love struck.esti mai sensibil, mare lucru! straight face.
in viitor iti va sta ft bine asa, mai sensibil love struck. de exemplu cu fetelebatting eyelashes.
nu le mai da importanta.lasa-i sa faca ce voor! si sa spuna tot asta.
eventual. mergi la un psiholog. psihologul scolii, daca exista asa ceva.
te pup, lasa prostii sa vorbeasca atat cat vor! poate le e ciuda pe caracterul tau. ai grija de tine!>:d

| BlackScribble a răspuns:

Asta patesc si eu deseorihappy. Incearca sa nu pui la suflet...Eu asta incerc.Tot timpul colegii fac misto de mine ca plang din orice, dar ueori reusesc sa nu ii bag in seama. Daca te superi din ceva mai bine pleci din incapere, te duci intr-un loc mai putin populat si incerci sa te linistesti. Apropo, vrei sa fim prieteni? id-ul meu e anamariamoldovan1.happy

| andrada_1521 a răspuns:

Ce ar fi sa nu mai apleci urechea la ce spun unii oameni?happy Daca ti se reproseaza ceva, incerca mai intai sa vezi daca ceea ce ti se reproseaza e real. daca da, remediezi situatia, daca nu, nu-ti asuma o vina pe care nu o ai. Te-ai putea folosi putin si de indiferentawinking ei zic, tu mergi mai departe, fara sa plangi, ba dimpotriva, zambeste!