| SunshineSunrise a întrebat:

Nu merg des în cluburi, dar de fiecare data când o fac merg doar cu 3 fete și aceleași mereu.
Nu inteleg o chestie. De ce trebuie mereu când merg cu ele sa fiu data la o parte de langa prietenele mele de baieti/bărbați ce vârste or avea ei acolo intre 18 și 20 și ceva și după ei sa se frece de ele? Adică eu merg pur și simplu sa ne distram nu sa agățam chiar dacă ele se lasă pipăite. Nu începeți cu chestii ca sunt "nasoala" etc ca nu ma consider vreo frumusețe dar nici urata pana la urma. Am 59 kg și sânii și fundul încep de la 90 și ceva în sus adică am mărimi destul de ok la forme + ca la modeling trebuie 90-60-90 ceea ce eu am peste 90. Și nu înțeleg de ce mi se întâmplă asta ca ma simt prost sa stau toată seara pe canapea și ele sa danseze cu toți băieții + ca ele sunt rușinoase de fel de abia dansează și rad după dau din cap ca nu mai vor, iar prin rușinoase ma refer ca asa sunt ele în general, eu sunt cea mai tupeista care conversează și vorbește mult și face caterinca cu ele.
Doar ca vreau și eu sa petrec cu cineva intr-un club măcar odată ca tot nu ma duc des și trebuie sa fiu impinsa de băieți sau sa aud "pleacă ma de aici".
Ma duc cum trebuie intr-un club, nu cu un tricou și blugi (logic), îmi iau o bluza neagra decoltata destul, cu sclipici și pantaloni negrii mulați cu pantofi cu toc, pe când prietenele mele nu au venit niciodată cum trebuie sa vii în club si-au luat o bluza alba și pantaloni de training cu adidasi, gen cum mergi pe strada.
Nu cred ca e problema de corp sau fizic ca ele au 16 ani eu 18, ele au 40 pana în 45 kg eu 59-60, ele au (știu de la concursul ala ca am participat cu ele) au la sâni 60 și ceva și la fund 80 eu 90-90.
Vreau doar sa ma distrez cu cineva și explicati-mi și mie ce sa fac ca sa nu mai fiu data la o parte și sa stau și eu cu băieții aia sa conversez normal fără sa ma pipăie? Eu nu vreau sa fiu atinsa de ei ca am prieten și de eram singura nu acceptam ca e aiurea. Eu vreau sa conversez cu ei doar pentru prietenele mele ca stau cu ei și vreau sa stam ca un grupulet toti, ca daca ar afla ce caterinca si de treaba sunt nu mi-ar mai vorbi asa. Când am încercat sa stau cu ele și cu ei, băieții îmi ziceau "pleaca" chiar dacă eu stăteam doar pentru prietenele mele. Ce sa fac? Care e problema de pățesc asta? mereu?
funda!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Probabil isi dau seama ca nu esti prada usoara ca prietenele tale si nu vor sa-si bata capul. Ori au impresia ca vii sa le strici combinatia cu prietenele tale, oricum sunt niste tarani needucati daca iti zic sa pleci.

| sierra1 a răspuns:

Trimite un link cu o poză două să ne dumirim care e problema

| Lioana a răspuns:

Poate că tocmai faptul că te îmbraci "cum trebuie" e problema. Dacă ești diferita de ele, te tratează diferit.
Dacă te-as cunoaște poate că mi-aș putea da seama care e problema dar din autodescrierea ta nu-mi pot da seama. Încearcă sa te vezi din exterior! Poate ca îți vei da seama cum te vad ceilalți.

| anamariarot a răspuns:

Poate ar trebui să te mai maturizezi puțin happy

| Anon31241212 a răspuns:

Nu conteaza cum arati. In cluburi merg de obicei ciudati din astia care nu s in stare sa faca o conversatie normala cu o fata si se duc la agatat, sa vada ce prind si ei. De cele mai multe ori se duc acolo sa gaseasca,, una de o noapte,,. Nu e ok ce fac, mai ales cand vad ca fetele totusi nu sunt majore. Iti dai seama ce cluburi sunt alea, din moment ce nu au o limita de varsta. Bordeluri in toata regula!